В Україні дві правозахисниці отримали премію Тюльпан прав людини від посла Нідерландів

11 грудня 2020, 20:24

Дві правозахисниці Тетяна Печончик та Марта Чумало отримали премію Тюльпан прав людини від посла Нідерландів.

У п'ятницю, 11 грудня в Посольстві Нідерландів в Україні відбулася щорічна премія Тюльпан прав людини. Її вручають за видатні досягнення в боротьбі за права людини. Захід пройшов в онлайн-форматі на зв'язку з Києвом та Львовом.

Відео дня

Крім символічної нагороди у вигляді статуетки тюльпана, переможці отримають фінансову підтримку своїх проектів.

Пресслужба
Фото: Пресслужба

За словами посла Нідерландів в Україні Йеннеса де Молла, Тюльпан прав людини вручають, щоб привернути більше уваги до роботи правозахисників й правозахисниць.

Прессслужба
Фото: Прессслужба

«Для Нідерландів важливо підтримувати та публічно визнавати роботу тих, хто відстоює Права людини та протидіє дискримінації. Ми це робимо через фінансування проектів в рамках Фонду Прав Людини, а також через визнання досягнень правозахисників в рамках Премії Тюльпан Прав Людини», - сказав він.

В цьому році, переможницями премії стали правозахисниці Тетяна Печончик та Марта Чумало.

Печончик - голова Центру прав людини Зміна, який знаходиться в Києві. Він відстоює дотримання свободи слова, захищає громадських активістів, бореться проти тортур і дискримінації і документує порушення прав людини в окупованому Криму.

Марта Чумало - співзасновник організації Жіночі перспективи. З 1998 року працює в сфері протидії домашньому насильству, торгівлі людьми і просуває гендерна рівність в Україні, вкладається в розвиток і поширення фемінізму в Україні, є лідером кампанії зі створення Шелтеру для жінок, які страждають від домашнього насильства.

Міністерство закордонних справ Нідерландів вручає Тюльпан з прав людини з 2008 року.

В Україні, в 2018 премію отримав Дмитро Щебетюк - співзасновник Доступно.UA, за внесок в захист прав та протидію дискримінації людей з інвалідністю. У 2019 - кримська адвокат Лілія Гемеджі, яка захищає права українських політв'язнів, зокрема, кримських татар і керівник одеського Автомайдану Віталій Устименко за боротьбу з корупцією.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X