Турчинов заявив, що терміни мобілізації можуть бути перенесені

0 коментувати
Рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийняте у березні - Турчинов
Фото: Олександр Турчинов / Facebook

Рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийняте у березні - Турчинов

Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що в разі достатньої кількості контрактників, строки чергової мобілізації можуть бути перенесені

Він також повідомив, що рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийняте у березні, передає Інтерфакс-Україна.

"У нас березень місяць є контрольним місяцем для прийняття рішення щодо мобілізації. Якщо ми побачимо, що зростання кількості контрактників відбувається достатньою мірою, щоб забезпечити на необхідному рівні чисельність нашої армії, то ми будемо не поспішати з мобілізацією і тримати її як резерв на випадок активізації агресії з боку РФ", - пояснив секретар РНБО.

За його словами, українська влада прагне до того, щоб основну частину армії становили військовослужбовці, які проходять службу за контрактом.

"Для нас дуже важливо мати сильну боєздатну армію, готову перемагати. І, безумовно, основна частина цієї армії повинна воювати на професійній основі. Чим вище саме професійна складова, тим ефективніше діють війська. Це – аксіома, і я думаю, що ніхто з цим сперечатися не буде", - заявив секретар РНБО в інтерв'ю агентству.

За словами Турчинова, заради підвищення кількості професійних військових в армії українська влада пішла на значне збільшення оборонного бюджету у 2016 році. Завдяки цьому різко збільшилася кількість охочих підписати контракт.

Турчинов також заявив, що призов на строкову службу в армію є "додатковим резервом".

"Додатковий резерв, який у нас є – це також наші призовники, молодь, яка у нас призивається на строкову службу в армію. Але тут тверда установка – призовники не служать в зоні АТО. Генштаб і Міноборони чітко цього принципу дотримуються", - наголосив він.

Секретар РНБО запевнив, що демобілізація відбудеться точно у встановлені терміни.

"Наше завдання, щоб більшість демобілізованих бійців замінили професіонали, тим самим посилюючи, а не зменшуючи бойовий потенціал нашої армії", - заявив Турчинов.

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що у випадку прийняття рішення про чергову хвилю мобілізації, кількість призваних у ЗСУ буде становити 10-12 тисяч осіб.

У Генштабі заявляли, що сьома хвиля мобілізації буде проведена, оскільки після демобілізації четвертої хвилі виникне потреба доукомплектувати ЗСУ.

Крім того, сьома хвиля буде менша за попередні, оскільки зараз ведеться робота з демобілізованими військовими для залучення їх до служби за контрактом.

20 листопада 2015 року у Генштабі заявили, що сьома хвиля мобілізації, можливо, буде проведена у березні 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: