Туалети й електронні табло. Як у Києві облаштовуватимуть зупинки громадського транспорту

20 лютого, 16:57
1342
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Туалети й електронні табло. Як у Києві облаштовуватимуть зупинки громадського транспорту - фото

Facebook/Сергій Майзель

Нові зупинки з'являться тоді, коли набудуть чинності нові державні будівельні норми

У Києві зупинки громадського транспорту обладнають вбиральнями та електронними інформаційними табло.

Такими планами поділився директор Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської держадміністрації Сергій Майзель.

В коментарі Радіо НВ він зазначив, що в першу чергу необхідно обладнати туалетами кінцеві зупинки громадського транспорту та великі пересадочні вузли. Вони з’являться тоді, коли повністю набудуть чинності нові державні будівельні норми.

За користування вбиральнями пасажири повинні сплачувати символічну суму

На думку Майзеля, за користування вбиральнями пасажири повинні сплачувати символічну суму. Не виключено, що кошти зніматимуть як вартість разової поїздки.

"Вона повинна бути безкоштовною, наприклад, хтось розраховується карточкою на проїзд, і там считується якась доля, наприклад, 30 копійок чи 0,4 від поїздки, і протягом місяця це зніметься одна поїздка. Архітектори, як вони будуть бачити цей зупинковий комплекс, я не можу сказати. Звичайно, що рукомойник повинен бути це однозначно. Це правила гігієни, вони присутні", – зазначив Майзель.

Не лише для пасажирів, але й для водіїв

У центрі столиці ситуація з вбиральнями не настільки критична. На околицях зовсім інша ситуація, зазначив у коментарі Радіо НВ співкоординатор Ради з урбаністики Києва Григорій Мельничук.

Вони теж люди, і їм потрібні такі зручності

Він зауважив, що туалети потрібні не лише для пасажирів, але і для водіїв. У минулому у Києві їх будували лише на стаціонарних диспетчерських пунктах.

"Тут важливий аспект, що це робиться не просто для пасажирів, це робиться і для водіїв, які працюють на громадському транспорті. Власне чому питання і кінцевих було піднято, і пересадочних вузлів, тому що вони теж люди, і їм потрібні такі зручності. Звісно такі намети мають бути обладнані для маломобільних груп населення, там мають бути пеленальні столики, щоб матусі могли зробити потрібні справи", – наголосив Мельничук.

Досвід Чернігова

Досвід облаштування нових вбиралень на громадських зупинках вже мають активісти Чернігова. У спілкуванні з Радіо НВ керівниця громадської організації Агенція міських ініціатив Тетяна Романова розповіла, що зусиллями громадськості вдалося через районну раду, а потім депутатів міста побудувати пункти відпочинку для водіїв.

Питання у тому, хто буде обслуговувати далі ці вбиральні

Вони з’явилися на трьох кінцевих зупинках. Встановлення одного пункту відпочинку коштувало приблизно 100 тисяч гривень – розповіла активістка з Чернігова.

"Вони зараз належать комунальному підприємству тролейбусному депо. На жаль, щодо приватних перевізників, там питання до того, хто буде обслуговувати далі ці вбиральні, хто їх буде встановлювати або місто, або це приватні перевізники. Тут є багато питань. Простіше було б встановити для комунального підприємства, де тролейбусні маршрути проходять", – зауважила Романова.

Вбиральні й Одеса

Актуальним питання вбиралень залишається і для Одеси. Місцевий Урбаніст Костянтин Ємельянов у коментарі Радіо НВ розповів – в історичній частині міста туалетів не вистачає. Хоча у прибрежній зоні протягом останніх кількох років їх облаштували.

Для Одеси це досить критично

"Що стосується транспорту, як таких туалетів там немає, і, я думаю, що це досить проблемно на транспортних вузлах, на залізничному вокзалі, на автовокзалі, де часто це не передбачено. Інша справа, навіть ті, які встановлюють, вони не дуже естетичні за своїм виглядом. Для Одеси це досить критично", – зазначив Ємельянов.

У столичному метрополітені на зупинках також з'являться табло зі зворотним відліком часу до прибуття потягів.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською