ЦВК звернулася до Генпрокуратури через бездіяльність Маріупольського виборчкому

0 коментувати
Приводом для розгляду центрвиборчкомом діяльності Маріупольської ТВК стала її заява про неотримання виборчих бюлетенів
Фото: Антон Комаров via Facebook

Приводом для розгляду центрвиборчкомом діяльності Маріупольської ТВК стала її заява про неотримання виборчих бюлетенів

Центральна виборча комісія звернулася до Генеральної прокуратури з вимогою надати правову оцінку та вжити відповідні заходи проти членів Маріупольської ТВК

У комісії вважають, що саме бездіяльність Маріупольського виборчкому призвела до зриву місцевих виборів у місті, повідомляє Тиждень.UA з посиланням на постанову ЦВК.

"Допущення цією ТВК протиправної бездіяльності може призвести до неможливості проведення виборів депутатів Маріупольської міської ради та Маріупольського міського голови 25 жовтня 2015 року та порушення гарантованого статтею 38 Конституції України права громадян вільно обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування… ЦВК звернулася до Генеральної прокуратури України щодо проведення перевірки викладених у цій постанові обставин та вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України", - йдеться у постанові комісії.

Приводом для розгляду центрвиборчкомом діяльності Маріупольської ТВК стала її заява про неотримання виборчих бюлетенів від підприємства-виготовлювача.

"Враховуючи обставини, викладені в указаному зверненні, а також наявні матеріали, Комісія зазначила, що 21 жовтня 2015 року своєю постановою № 490 "Про окремі питання діяльності Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області" зобов’язала Маріупольську міську виборчу комісію до 22 жовтня 2015 року включно визначити не менш як трьох її членів для отримання відповідних виборчих бюлетенів в упаковці підприємства-виготовлювача від імені зазначеної виборчої комісії, отримати вказані виборчі бюлетені та передати їх відповідним районним у місті Маріуполі виборчим комісіям у встановленому порядку", - йдеться у постанові.

Поки ЦВК розглядала це питання, Маріупольською тервиборчкомісією не отримано виготовлені виборчі бюлетені та не передано їх відповідним районним виборчим комісіям. Більш того, ця комісія постановою вирішила замовити повторний друк виборчих бюлетенів.

ЦВК зазначила, що ігнорування Маріупольським виборчкомом рішення комісії вищого рівня призвело до незабезпечення відповідних виборчих комісій бюлетенями.

Окрім того, невиконання Маріупольською міською виборчою комісією обов’язкових приписів закону та постанови Центрвиборчкому свідчить про порушення нею і її членами вимог Конституції України і законодавства про вибори та можливу наявність у діях членів цієї комісії ознак перешкоджання реалізації виборчих прав громадян, перешкоджання діяльності інших суб’єктів виборчого процесу та складу злочину, передбаченого статтею 157 Кримінального кодексу України, вважають у ЦВК.

Таким чином, центральна виборча комісія встановила факт протиправної бездіяльності Маріупольської міської виборчої комісії щодо неотримання бюлетенів з виборів депутатів Маріупольської міської ради та Маріупольського міського голови для голосування у відповідних виборчих округах.

Раніше повідомлялося, що Маріупольський тервиборчком відмовився приймати бюлетені, надруковані в друкарні Ахметова та звернувся до ЦВК з проханням перенести вибори в місті.
У день виборів виборчі дільниці у місті відкрилися, але без бюлетенів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: