"Це пішло б на користь": Путін висловився за введення миротворців ООН на Донбас

5 вересня 2017, 10:03
3301
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
"Це пішло б на користь": Путін висловився за введення миротворців ООН на Донбас  - фото

За словами Путіна, наявність миротворців на Донбасі "пішла б на користь"

Президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на Донбас

За його словами, наявність миротворців ООН на Донбасі "пішла б на користь", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Наявність миротворців, навіть, можна сказати, не миротворців, а тих людей, які гарантують безпеку місії ОБСЄ, вважаю цілком доречним і не бачу тут нічого поганого. Навпаки, вважаю, що це пішло б на користь", - сказав Путін.За словами російського президента, мова може йти "тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ".

"Друге - ці сили повинні знаходитися у зв'язку з цим на лінії розмежування й ні на яких інших територіях. Третє - вирішення цього питання має відбутися не інакше як після розведення сторін і відведення важкої техніки, і це не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР", - сказав Путін.

Він також доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

"Не може навіть йтися" про миротворців тільки уздовж лінії розмежування

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розкритикувала заяву Путіна про миротворців ООН уздовж лінії розмежування на Донбасі. Вона підкреслила, що ця лінія є умовною межею з тимчасово окупованими територіями, а не державним кордоном.

За словами Геращенко, миротворці повинні бути введені на всю окуповану територію, "щоб моніторити ситуацію з безпекою і демілітаризацією, їх мандат повинен закінчуватися на українсько-російському кордоні".

"Імперський душок"

Заступник глави фракції Народний Фронт Вікторія Сюмар вважає, що заява Путіна про миротворців ООН на Донбасі має "імперський душок". Вона назвала заяву Путіна зайвою спробою взяти під повний контроль окуповані території Донбасу.

На її думку, ООН усвідомлює, що введення миротворців має відбуватися за межі України і Росії.

"Лінія розмежування - це аморфна структура в рамках Мінських угод. Але мінські угоди не створюють окремі групи і якісь квазі-утворення", - сказала народний депутат.

Сюмар також висловила думку, що заява лідера РФ про миротворців є спробою дати відповідь або прокоментувати завершення підготовки українського законопроекту про деокупацію Донбасу.

"Знецінити ідею України"

Представник України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська вважає заяву Путіна про миротворців ООН на Донбасі намаганням знецінити відповідну українську пропозицію та перехопити ініціативу Києва.

"Навіть не між рядків, а прямо окупант говорить про охоронців для спостерігачів СММ ОБСЄ з функціоналом, який не зачіпає потреби та інтереси мирного населення, розташування їх на лінії зіткнення тощо", - зазначила Айвазовська.

Вона припустила, що з часом "виявиться, що і миротворцями повинні бути в переважній чисельності росіяни, що, на думку РФ, буде цілком логічним кроком".

"Україні варто запропонувати не лише свій проект резолюції, мобілізуючи всіх партнерів в РБ ООН, а і використати цю епічну ініціативу для нав'язування власного порядку денного", - вважає Айвазовська.

Вона зазначила: "У Молдові росіян не можуть позбутися навіть після рішення Конституційного суду цієї країни про невідповідність основному закону присутності "миротворців". 11% їхньої території окуповано – і цей "баланс" активно підтримується понад 20 років росіянами".

Передісторія

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко планує на сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку у вересні представити ідею введення миротворчої місії на Донбас.

У МЗС України раніше заявляли, що введення миротворчого контингенту ООН на Донбас блокує Росія.

Російська влада раніше неодноразово заявляла, що ініціатива щодо введення миротворчої місії на Донбас повинна обговорюватися зі "сторонами конфлікту", в ООН і у країнах "нормандської четвірки".

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що питання розміщення миротворців ООН на Донбасі повинно обговорюватися з терористами.

На думку Лаврова, розгортання миротворчої місії на Донбасі можливо лише за згодою Донецька й Луганська:

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською