Транзит українських товарів через РФ залишається заблокованим - МЕРТ

13 січня 2016, 12:01
Станом на середу, 13 січня, транзит товарів через територію Російської Федерації як і раніше заблокований, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ)

"Де-факто РФ повністю зупинила транзит будь-яких товарів походженням з України через свою територію, незалежно від країни кінцевого призначення", - йдеться в повідомленні міністерства.

Відео дня

У МЕРТ відзначили, що навіть якщо товар вже перетнув українсько-російський кордон і митні органи РФ його оформили, українські вантажі не захищені від подальшої зупинки на маршруті прямування.

Станом на 12 січня, додали у відомстві, на гарячу лінію міністерства звернулося близько 40 компаній, які отримали роз'яснення щодо усунення проблем з експортом та транзитом продукції через РФ.

За даними МЕРТ, зараз більшість товарів переоформлюється для транзиту через територію Білорусі, звідки підуть в Казахстан, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан, Монголію.

Нагадаємо, 4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України в Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

Пізніше Міністерство інфраструктури України заявило, що нові правила транзиту вантажів автотранспортом по території Росії, введені в односторонньому порядку указом президента РФ від 1 січня 2016 року, поширюються виключно на перевезення з території України в Казахстан.

Редактор: Марія Кабацій
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X