Transparency International відреагувала на запуск е-декларування в Україні

0 коментувати
В ТІ Україна засуджують запуск електронного декларування без системи захисту інформації
Фото: East News

В ТІ Україна засуджують запуск електронного декларування без системи захисту інформації

Правозахисна організація Transparency International Україна висловила обурення ситуацією, яка була штучно створена навколо запуску системи електронного декларування

"Сьогодні е-декларування запрацювало без комплексної системи захисту інформації. ТІ Україна вважає, що відповідальні за це голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко та голова НАЗК Наталія Корчак, які своїми діями перетворили один з провідних інструментів антикорупційної реформи на фікцію, мають бути відправлені у відставку", - йдеться в заяві TI.

Правозахисники зазначили, що 15 серпня мала бути запущена електронна система декларування статків посадовців із сертифікованою комплексною системою захисту інформації (КСЗІ).

Натомість система е-декларування була запущена без КСЗІ. "Це пряма відповідальність Держспецзв’язку та НАЗК, які всіляко саботували процес надання атестату відповідності КСЗІ протягом останніх тижнів", - заявив виконавчий директор ТІ Україна Ярослав Юрчишин.

В ТІ Україна заявили, що рішуче засуджують запуск електронного декларування без системи захисту інформації, адже обробка персональних даних без КСЗІ ставить під удар доказову силу внесеної до системи електронного декларування інформації.

Також ТІ Україна закликала всіх, від кого залежить запуск системи електронного декларування, забезпечити отримання системою атестату відповідності КСЗІ найближчими днями.

Нагадаємо, 12 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору й обробки електронних декларацій.

У свою чергу Національне агентство по запобіганню корупції залишило в силі своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

Незважаючи на це, з понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: