Тортури, голод і мародерство. ООН повідомляє про масові порушення прав людини в ДНР

1 коментувати
Зейд Раад аль-Хусейн закликав владу України розслідувати повідомлення про порушення прав людини
Фото: Рік Бахорнас / ООН

Зейд Раад аль-Хусейн закликав владу України розслідувати повідомлення про порушення прав людини

ООН у доповіді повідомляє про нещодавню хвилю затримань в так званій ДНР, що, на думку представників організації, призвело до ще більших обмежень права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань та асоціацій, свободи віросповідання

Про це повідомляє прес-центр ООН.

"Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної та економічної ізоляції у величезної кількості людей - більше трьох мільйонів, які намагаються виживати в зоні конфлікту. Люди відчувають себе покинутими. Вони терміново потребують більшого захисту та підтримки", - заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Крім того, за даними ООН, в зоні конфлікту багато будинків пошкоджено та пограбовано мародерами. Місцеві адміністрації не функціонують, а доступ до суспільних послуг, як мінімум, обмежений. Вода і продукти харчування коштують дорого і їх важко отримати. Блокпости серйозно ускладнюють свободу пересування.

"Жителі територій, контрольованих збройними групами, що живуть в умовах повної відсутності законності і правопорядку. Звідти надходять повідомлення про незаконні затримання, тортури і відсутність доступу до реальних механізмів правового захисту", - йдеться в повідомленні.

Верховний комісар ООН закликав українську владу провести негайне і неупереджене розслідування всіх без винятку повідомлень про порушення прав людини.

"Залучення винних до відповідальності вкрай необхідно для відновлення справедливості, припинення безкарності і встановлення довгострокового миру. Крім того, це важливий стримуючий фактор для запобігання можливих порушень з боку державних органів у майбутньому. Кожне порушення, залишене без розслідування і без покарання, підриває моральні та правові основи держави", - сказав Зейд Раад аль-Хусейн.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: