Світовий банк назвав успішні і провальні реформи в Україні

1 коментувати
Зараз завдання уряду - максимально покращувати умови для бізнесу
Фото: Артем Сліпарчук/День

Зараз завдання уряду - максимально покращувати умови для бізнесу

Директор Світового банку в Україні Чімяо Фан в інтерв'ю виданню День назвав успішні і провальні реформи в Україні

Зокрема, на думку представника Світового банку, влада взяла правильний курс у декількох сферах, а саме: однією з найбільш успішних реформ є зміни в банківському секторі. Крім того, є позитивні досягнення у зміні податкового режиму та у сфері реструктуризації зовнішнього боргу.

"Важлива також реформа енергетичного сектору, особливо у питанні газу: збільшення житлово-комунальних тарифів нікому не подобається, але це абсолютно необхідно для стабілізації економіки. Це скоротило можливості для корупції на газовому ринку. Адже наближення газових цін для населення до рівня ринкових зменшило можливості отримання комунальних грошей енергетичними олігархами. Ринок звільнився від посередників, а це важливий крок на шляху боротьби з корупцією. Раніше взаємини у зв'язці Нафтогаз - Газпром були дуже великим джерелом корупції. Але завдяки цій реформі ситуація змінилася", - упевнений він.

Також Фан зазначив, що успішною можна назвати реформу державної інфраструктури, дерегуляцію, а також поліпшення отримання адресної допомоги бідним. В цілому ж, Україна ще терпить невдачі у боротьбі з корупцією і щоб цього уникнути, необхідно збільшити зусилля зі створення і запуску роботи державних антикорупційних інституцій, таких, як НАБУ; посилити юридичне переслідування і притягнення до відповідальності корупціонерів.

"Україна має всі необхідні інструменти для успішної боротьби з корупцією, але прогресу в цьому дуже мало. Тому в 2016 році боротьба з корупцією повинна бути пріоритетом для КМУ".

Особливо, представник Світового банку відзначив відсутність успіхів у реформуванні судової системи та захисту права власності (в тому числі інтелектуальної) інвесторів. У підсумку, в Україні спостерігаються приклади рейдерства і корупція в держапараті.

Необхідно також приділити більше уваги всеосяжній реформі державних витрат, а в банківському секторі провести і завершити очищення банківської системи і при цьому забезпечити рекапіталізацію банків, адже капіталу в системі може бути недостатньо.

У цьому ключі необхідно поліпшити роботу ФГВФО (фонд гарантування вкладів фізичних осіб), процедуру виплати вкладів, забезпечення ефективної роботи з проблемними вкладами. Необхідно також налагодити корпоративне управління НАК Нафтогаз і правильно розділити його активи.

"Іншими словами, завдання уряду - максимально покращувати умови для бізнесу", - підсумував Фан.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: