Світлана Алексієвич відкриває притулок для письменників в Піттсбурзі

1 коментувати
Письменниця Світлана Алексієвич взяла участь в урочистій церемонії відкриття міста-притулку для культурних діячів

Письменниця Світлана Алексієвич взяла участь в урочистій церемонії відкриття міста-притулку для культурних діячів

Білоруський Нобелівський лауреат з літератури Світлана Алексієвич 10 вересня приймає участь в урочистому відкритті міста-притулки (City of Asylum) у Пітсбургу у США

Як повідомляє газета Білоруський Партизан, це місто-притулок є місцем тимчасового проживання для письменників, які з-за політичних або інших репресій, не мають можливості вільно працювати у себе на батьківщині.

Піттсбург належить до числа 50 міст світу, об'єднаних у так звану Міжнародну мережу міст-притулків (International Cities of Refugee Network), де можуть тимчасово перебувати творці, яким загрожує переслідування в своїй країні. Головна квартира згаданої міжнародної мережі знаходиться якраз в цьому американському місті.

У свій час місцем в такому місті-притулок скористалася і сама Світлана Алексієвич, коли проживала в Гетеборзі в Швеції. Швеція дає притулок творцям під переслідуванням в 16 своїх містах.

Нагадаємо, білоруська письменниця з українським корінням Світлана Алексієвич 8 жовтня 2015 року стала лауреатом Нобелівської премії з літератури.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: