Суддю Чауса спіймали на хабарі: основні подробиці скандальної справи

10 серпня 2016, 13:02
НВ зібрав усі найважливіші подробиці про події, пов'язані з викриттям судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса у хабарництві

Хабар в $150 тисяч

Увечері 9 серпня Національна антикорупційна прокуратура повідомила, що якийсь суддя Дніпровського суду вимагав та отримав хабар в $150 тисяч. За даним фактом було порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 368 КК України. Стаття тягне за собою позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

Відео дня

Долари в скляній банці і суддівський імунітетВранці 10 серпня голова антикорупційної прокуратури Назар Холодницький уточнив, що затриманий суддя - Микола Чаус, а хабар в $150 тисяч готівкою Чаус зберігав у скляній банці. Через суддівський імунітет співробітники прокуратури не змогли затримати його. Відповідно до законодавства позбавити Чауса імунітету може Верховна Рада, яка зараз перебуває на канікулах.

Продовжив працювати чи пішов у відпустку

Виданню Українська правда в Дніпровському райсуді повідомили, що Чаус приїде на роботу, але "поки затримується" і має намір розглядати справи в робочому режимі. Співробітники суду не уточнили, які саме справи буде розглядати викритий у хабарі вершитель правосуддя.

Водночас, за даними Еспресо.ТБ, Чаус пішов у відпустку до 1 вересня, а справи, які він повинен розглядати, були перенесені.

Може уникнути відповідальності

Представник Мін'юсту Тетяна Козаченко не виключила, що Чаус може уникнути відповідальності, оскільки багато державних органів, зокрема Рада, Конституційний суд і Вища рада юстиції перебувають у відпустці. В ефірі телеканалу 112 Україна вона розповіла про популярність Чауса та одіозності його персони, що, при наявних доказах, згодом може довести справу стосовно нього до вироку.

Микола Чаус відомий своїми справами проти Автомайдана, а також процесом лідера Укропу Геннадія Корбана та скасування розшуку колишнього нардепа і бізнесмена Юрія Іванющенка.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X