«Опалення неможливо взагалі запустити». Жителям одного з регіонів України рекомендують евакуюватися до настання холодів

19 вересня 2022, 13:32
В Україні розповіли, жителям якої області необхідно евакуюватись, щоб пережити зиму (Фото:Сергій Гайдай \ facebook)

В Україні розповіли, жителям якої області необхідно евакуюватись, щоб пережити зиму (Фото:Сергій Гайдай \ facebook)

Через військове вторгнення Росії в Україну багато міст серйозно постраждали: зруйновано будинки, порушено тепло- та енергопостачання. Нещодавно агресор атакував об'єкти критичної інфраструктури України, знеструмивши кілька областей.

У зв'язку з тим, що в деяких регіонах неможливо буде організувати опалювальний сезон, а також забезпечити житло людей електроенергією, газом і водою, їх мешканцям рекомендують виїхати в населені пункти, де ситуація більш контрольована.

Відео дня

Йдеться про Луганську область. Про це повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай. На території регіону в багатьох містах точилися серйозні бої, після яких водо- та газопостачання не відновили, як і не відремонтували пошкоджене внаслідок обстрілів, авіаударів та боїв житло людей.

«Абсолютно жахлива ситуація. Повноцінно пережити опалювальний сезон неможливо взагалі у таких містах. Ні Рубіжне, ні Лисичанськ, ні Сєвєродонецьк його не переживуть. Люди зараз шукають можливість їхати далі, можливо, в ті порожні будинки в сільській місцевості… Навіть якщо вони чужі. Все одно їдуть і намагаються збудувати там своє життя, щоб хоча б зимовий період перечекати… Але уявіть собі, що буде з будинками, де вибито вікна, дахи. Я маю на увазі багатоповерхові багатоквартирні будинки, де немає і не може бути опалення», — прокоментував Гайдай. Згідно з його прогнозом, у містах не залишиться дерев, бо їх використовуватимуть для обігріву.

У цьому полягає ще одна небезпека: якщо люди ходитимуть у ліс за деревом, вони ризикують підірватись на ворожих мінах та снарядах. Територія Луганської та Донецької областей найбільш заміновані та небезпечні у цьому плані, за словами військового.


«Великі міста: опалення неможливо взагалі запустити, бо розбито все дощенту. І навіть якщо ми якось теоретично змогли б відновити роботу теплоелектростанцій миттєво, що майже нереально, то розвести потім усю мережу містами неможливо», — пояснив голова ОВА.

Нагадаємо, раніше НВ розповідав, як підготуватися до холодів та що робити за відсутності тепла, світла та зв'язку.

Редактор: Лілія Вітюк
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X