Стали відомі переможці конкурсу сайтів та блогів The Bobs

0 коментувати
Переможці отримають свої призи у червні
Фото: The Bobs

Переможці отримають свої призи у червні

У понеділок, 2 травня, німецька медіакомпанія Deutsche Welle оголосила в Берліні переможців 12-го міжнародного конкурсу сайтів та богів The Bobs

У номінації “Найкращий сайт або блог українською” інтернет-користувачі обрали проект “Ціна держави”. Як у минулі роки, переможців конкурсу обирало міжнародне журі.

За версією журі, переможці обираються в чотирьох міжнародних номінаціях: Найкраща соціальна ініціатива в мережі, Найкраща інновація, Культура і мистецтво, Громадянська журналістика в мережі.

Окрім того, на конкурсі є національні номінації - Найкращий сайт або блог українською (та ще 13 мовами конкурсу). Переможців національних номінацій обирають лише інтернет-користувачі.

Як кажуть координатори проекту "Ціна держави", їх мета - розтлумачити бюджет так, щоб громадяни бачили, на що він йде та почали на це впливати.

Окрім простих відповідей на складні запитання, ініціатива пропонує скористатися двома інтерактивними “калькуляторами”. Перший - це “рахунок від держави”, щоб дізнатися, скільки податків вираховується з заробітної плати. Другий - “пенсійний калькулятор”, який показує розмір майбутньої пенсії користувача.

«Цього року ми плануємо перекласти українською мовою багато суспільно важливої економічної літератури, гейміфікувати корупційні процеси в державі та відобразити їх на нашому сайті, а ще - створити низку інтерактивних інструментів, які перетворять українців на свідомих платників податків та підштовхнуть їх до більш активної життєвої позиції у впровадженні реформ», - поділився планами на майбутнє Микола Малуха, комунікаційний координатор “Ціни держави”.

Переможцем у номінації Громадянська журналістика в мережі став проект з Бангладеш Razor'sEdge.

У 2015 році в Бангладеш відбулася низка нападів на блогерів, які виступають за зниження ролі церкви в суспільстві країни. Четверо блогерів-атеїстів і та ще один видавець при цьому загинули. Відповідальність за вбивства взяли на себе радикальні ісламістські угруповання. 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката зняв документальну стрічку про цю ситуацію. У фільмі, зокрема, показано, як топ-політики країни фактично підтримують убивства активістів.

Найкраща інновація: мобільний додаток Gershad, Іран

У багатьох містах Ірану майже всюди можна побачити патрульних “поліції звичаїв”, яка контролює, чи вдягнені жінки відповідно до правил країни - наприклад, чи носять вони хіджаб. Мобільний додаток Gershad – це система раннього попередження. Будь-хто може позначати на інтерактивній онлайн-мапі пости цієї поліції. Завдяки цьому застосунку жінки можуть оминати пости.

Найкраща соціальна ініціатива в мережі: кампанія StopAcidAttacks, Індія

StopAcidAttacks (“Зупини кислотні напади”) – це кампанія в Індії проти нападів на жінок, під час яких їхні обличчя обливають кислотою. Активісти намагаються інтегрувати жертв нападів у суспільство. Часто ці жінки ізолюють себе від соціального життя, а держава та суспільство, у свою чергу, ігнорують цю проблему.

Культура та мистецтво: ініціатива “Центр політичної краси”, Німеччина

“Центр політичної краси” організовує акції на межі мистецтва й політики, які провокують, і тим самим привертають увагу до проблем та закликають до спротиву. Учасники проекту опрацьовували різні резонансні та суперечливі політичні теми, серед яких, наприклад, різанина у Сребрениці або експорт зброї до країн, що розвиваються.

У 2015 році активісти влаштували акцію “Мертві йдуть” під час якої виступали проти наслідків європейської політики щодо біженців і нагадували про долі тисяч людей, які з року в рік гинуть у Середземному морі, намагаючись дістатися Європи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: