Справжність більшості документів зі зламаної хакерами пошти Суркова фактично підтверджена - СБУ

25 жовтня 2016, 14:22
Керівник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук заявив, що справжність більшості документів зі зламаних хакерами пошти помічника президента Росії Володимира Путіна Владислава Суркова, опублікованих у Мережі, фактично підтверджена

"Більшість із тих документів, нами фактично підтверджена їх справжність, їх відповідність документам, які нами раніше вилучалися в осіб, які безпосередньо пов'язані з російськими спецслужбами і працюють завербовані на російські спецслужби", - заявив Ткачук в ефірі телеканалу 112 Україна.

Відео дня

Зокрема, за його словами, зміст окремих оприлюднених файлів збігається з документальними матеріалами, які вилучалися СБУ під час обшуку в рамках кримінального провадження, пов'язаного із розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті.

Керівник апарату голови СБУ також повідомив, що відомство призначило експертизу нібито листування помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова, зламаного хакерами.

оки що на сьогоднішній момент ми маємо лише доступ до тих самих файлів, що і громадськість. У нас немає прямого контакту із цією хакерською групою, і ми поки що не можемо оцінити, чи оброблялися ті документи, які були опубліковані, після того, як вони були отримані по електронній пошті Суркова", - зазначив він.

Ткачук також заявив, що СБУ просить хакерів, які зламали переписку Суркова, зв'язатися зі спецслужбою.

"Я б хотів звернутися до тих осіб, яким вдалося зламати електронну пошту, щоб вони зв'язалися з нашою Службою і на основі анонімності хоча б дали нам можливість проаналізувати оригінали тих документів, які ними були вилучені", - сказав керівник апарату голови СБУ.

За його словами, це дасть можливість приймати процесуальні рішення щодо знайдених хакерами документів.

"Мені здається, що це не всі документи, які вони знайшли", - зазначив Ткачук.

Раніше хакери з КіберХунти заявили, що їм вдалося зламати пошту Суркова, де були знайдені документи, які підтверджують наміри організувати в Україні дострокові парламентські і президентські вибори.

Після цього спікер Кремля Дмитро Пєсков не став прямо відповідати на запитання, чи відповідає опублікована інформація дійсності.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X