«Справа Кобалєва: як ГПУ позбавила громадянства Кобалєва на догоду молдавським олігархам»

0 коментувати
«Справа Кобалєва: як ГПУ позбавила громадянства Кобалєва на догоду молдавським олігархам»

30 серпня о 12.00 в прес-центрі Інтерфакс відбулася прес-конференція «Справа Кобалєва: як ГПУ позбавила громадянства Кобалєва на догоду молдавським олігархам»

Організатори підкреслили резонансність події. Вперше в історії України держава відмовилася визнати громадянство людини, якій було видано паспорт, закордонний паспорт, присвоєно ідентифікаційний код і яка більше 25 років платила податки в бюджет країни. 

З перших днів справа В'ячеслава Кобалєва була насичена політичними акцентами. Він є важливим свідком у резонансній справі «Про мільярд». Згідно з розслідуванням європейського інформагентства EUreporter, в справі про екстрадицію Кобалєва переслідується інтерес молдавського олігарха Плахотнюка, який напередодні виборів в Молдові прибирає всі можливі для себе політичні ризики. Оскільки Кобалєв незадовго до арешту хотів дати свідчення і розгорнуте інтерв'ю проти Плахотнюка, то стали очевидними мотиви його швидкого і стрімкого затримання.

 

 

Адвокат Олексій Шевчук наголосив на тому, що В'ячеслав Кобалєв з 1992 року є громадянином України, має всі права громадянина і тому згідно 25 статті Конституції України не може бути екстрадованим. Також адвокат звернув увагу на те, що В'ячеслав Кобалєв ніколи не переслідувався українською владою ні за які правопорушення, ніколи не оголошувався нею в розшук. Кобалєву немає причин відповідати перед Україною ні за які злочини: він їх ніколи не робив і жодної справи проти нього не було. Також адвокат повідомив, що права В'ячеслава Кобалева вони мають намір відстоювати в Європейському суді з прав людини.

Адвокат Ілля Новіков, який раніше захищав в суді Надію Савченко, акцентував увагу на порушенні європейської конвенції прав людини, яку підписала і Україна, і Молдова. За даними адвоката, слідству вистачило всього 4 дні, щоб допитати свідка, який дав свідчення проти Кобалєва, тут же висунути звинувачення і дати запит на його арешт і екстрадицію з України. Після чого усього за добу українське МВС робить висновок про відсутність заяви Кобалєва на отримання українського паспорта в 2002 році у всіх архівах. Незабаром проводиться його арешт співробітниками СБУ. Адвокат акцентував на тому факті, що, як правило, комплекс подібних дій займає куди більше часу – мінімум кілька тижнів. Тепер про безпеку Кобалєва повинен звітувати український МЗС, адже він знаходиться на території Молдови і його безпека повністю на совісті українських дипломатів. На завершення свого виступу адвокат звернувся до Президента України Петра Порошенка, сподіваючись на його участь і втручання в ситуацію, щоб припинити порушення прав В'ячеслава Кобалєва і гарантувати йому повну безпеку.

 

 

Керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов зазначив ситуацію, яка склалася в Молдові, коли правоохоронці нерідко чинять тиск або навіть ліквідують неугодних журналістів і громадських діячів. Зокрема, вже загинули за дивних обставин троє свідків у «справі про мільярд». За його версією, справа здатна спровокувати внутрішньополітичний конфлікт в Молдові і масовим потрясінням, адже до неї мають відношення перші особи молдавських еліт.

У самій Молдові справа «Про мільярдера» мала великий вплив на політику: пішов у відставку прем'єр-міністр. Зараз главою уряду є близький до олігарха Плахотнюка політик Павло Філіп, що і дозволяє просувати інтереси олігарха через силові структури Молдови.

Погляди Експертів:

Кость Бондаренко:

«Система, що розгортається навколо Кобалєва, створює небезпечний прецедент для людей, які отримали громадянство в 90-х роках або тимчасово переміщених з території Донеччини.

При впливі таких людей, як Плахотнюк, наділених владою і зв'язками з українськими елітами, кожен громадянин України стає легкою здобиччю. У Плахотнюка так само не погані відносини з Президентом Порошенком, який в цій справі так само не обійшовся без урахування його думки. Дана справа явно шита білими нитками і створює передумови для прецедентів переслідування і анулювання громадянства інших іноземців, які легально його отримали (наприклад, білоруси, поляки та ін). Оскільки ця схема вийшла успішною на досвіді Кобалєва, тепер з кожним українцем можуть так само розправлятися високопоставлені люди, через обкатаний метод невизнання громадянства. І хоч Конституція України, яка останнім часом більше сприймається як порожній звук, гарантує кожній людині право на захист, я все ж таки закликаю можновладців ще раз звернути на неї увагу і не ганьбити державу такою не гідною поведінкою!»

Олексій Голобуцький

«Створено офіційний прецедент екстрадиції громадянина України.

Точніше, прецедент прямого порушення ст.25 Конституції: "... громадянин України не може бути позбавлений громадянства. Громадянин України не може бути висланий за межі України або виданий іншій державі". Вчора ввечері В. Кобалєва, громадянина України з 1992 року, видали іноземній державі.

Але погано навіть не це: зрештою, Конституція у нас нічим не краще законів - якщо ними можна вертіти, то і КУ теж можна. Паршиво те, що в наявності ознаки міжнародної злочинної змови, ймовірно за участю РФ (куди ж без СФБ-ГРУ? Тим більше, з питань Молдови-Придністров'я): арешт в Києві проведений ГПУ і СБУ буквально через пару годин після винесення рішення молдавським судом. Їм би таку оперативність, та в державних цілях ... А рішення цього самого суду було прийнято практично відразу ж, як Кобалєв погодився дати свідчення ФБР і Мін'юсту США.

Тобто, екстрадицією не тільки потопталися по Конституції, не тільки допомогли Кремлю, а й капітально зіпсували відносини з США. Україна тепер - співучасник приховування злочину в сфері міжнародного відмивання грошей. А для Штатів немає нічого гіршого за цю статтю: навіть тероризм на другому місці по відношенню до відмивання злочинних капіталів. І Україна в це вляпалась.»


«Редакція може не розділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.»


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: