Справа Гандзюк змусила світ засумніватися в Україні - посол Франції

20 січня, 12:19
3227
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Справа Гандзюк змусила світ засумніватися в Україні - посол Франції - фото

khersondaily.com

Гандзюк померла через три місяці після того, як її облили кислотою

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон назвала розслідування у справі херсонської активістки Катерини Гандзюк, яка померла після скоєного на неї замаху, своїм головним розчаруванням в Україні за останній рік.

Такою думкою Дюмон поділилася в інтерв'ю журналу Новое Время у відповідь на прохання назвати події в Україні, що стали для неї головними досягненнями і розчаруваннями 2018-го.

"Для французького суспільства загибель сміливої молодої дівчини, яка боролася за свою країну, стала справжнім шоком. Постраждав також імідж держави. Досі Україна сприймалася як країна, яка хоче змінюватися, у тому числі завдяки своєму громадянському суспільству. Але цей трагічний інцидент змусив у цьому засумніватися", - сказала посол Франції.

Вона також назвала розслідування цієї справи, разом із нападами на інших громадських активістів та покаранням реальних винних, одним із ключових фокусів уваги західних партнерів України.

Напад на в.о. керуючого справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк було скоєно 31 липня. Невідомий облив дівчину сірчаною кислотою, у результаті чого вона отримала хімічні опіки тулуба, руки і обличчя (більше 35% тіла).

Гандзюк померла в лікарні 4 листопада. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність, хімічні опіки з ураженням 30-39% тіла; напад з використанням хімічної речовини з метою вбивства чи нанесення ушкоджень.

Читайте повну версію інтерв'ю в свіжому номері журналу Новое Время - №1 від 17 січня 2019 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською