Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Співпраця України і НАТО. Що обговорили Клімкін і генсек Альянсу Столтенберг

16 жовтня, 14:26
151
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Павло Клімкін зустрівся з міністрами закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі

UKRinNATO / twitter

15 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся у штаб-квартирі НАТО з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Як повідомив український міністр, глави МЗС обговорювали питання практичної взаємодії на Чорному і Азовському морях, посилення безпеки сховищ боєприпасів, ефективнішої діяльності трастових фондів та проектів. Зустріч відбулася у Люксембурзі в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС і держав програми Східне партнерство - Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

На наступному засіданні Європейської Ради, швидше за все, будуть введені спеціальні санкції по кібербезпеці, додав Павло Клімкін.

Туреччина

Про конкретні дії в цьому напрямку ще рано говорити. Проте сам факт консультацій між Україною та НАТО -  важливий, сказав віце-президент Атлантичної ради України та заступник голови Громадської ліги Україна-НАТО Олег Кокошинський. За його словами, сторони звіряють свої позиції, що важливо для подальшого прийняття спільних рішення.

Важливою є позиція Туреччини, оскільки вона добре знає ключових гравців в чорноморській ситуації і має контекст порозуміння з Росією. Хоча до азовського напрямку вона не має особливого стосунку, додав Олег Кокошинський.

Угорщина продовжує тиск

Одна з ідей зустрічі міністрів - створення можливості Європейському Союзу та його східним партнерам відновити політичний діалог. Проте конфлікт між Будапештом і Києвом поки досі не вирішено. Про це заявили міністри МЗС Угорщини Петер Сіярто і України Павло Клімкін.

Важливою є позиція Туреччини у чорноморській ситуації

Зокрема, Сіярто зазначив, що Угорщина продовжить блокувати комісію Україна-НАТО на рівні міністрів.

"Україна не досягла жодного прогресу щодо закону про освіту та не впровадила рекомендації Венеціанської комісії", - заявив Сіярто.

Він також висловив невдоволення петицією щодо врегулювання статусу громадян України з подвійним громадянством країн ЄС, а також внесенням низки громадян Угорщини, зокрема, і його самого до бази сайта Миротворець.

Клімкін сказав, що їм вдалось домовитися про проведення консультацій щодо зміни назви посади угорського уповноваженого по Закарпаттю. 

Відвідини національних меншин на Закарпатті Павлом Клімкіним, особливо напередодні зустрічі з Главою МЗС Угорщини, дещо зняли напругу в регіоні, сказав доцент кафедри міжнародних студій і суспільних комунікацій Ужгородського національного університету Михайло Шелемба. За його словами, Угорщина може змінити свою позицію відносно України лише у разі тиску на неї з боку третьої сторони.

Покарання за хімічну зброю в ЄС. Чи відчує санкції Росія і як на них може відповісти

Сьогодні міністри закордонних справ ЄС затвердили режим запровадження санкцій за розробку та застосування хімічної зброї. Високий представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що таке рішення відкриває шлях для накладення санкцій за атаку у Солсбері як індивідуально, так і у відношенні організацій.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 12:01

article_img
В Україні змінили правила реєстрації транспортних засобів

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися