Соціологи дізналися про ставлення українців до переселенців та жителів окупованого Донбасу

6 коментувати
Відношення до переселенців, які виїхали в Україну і РФ, різниться
Фото: kaybee07 via Flickr

Відношення до переселенців, які виїхали в Україну і РФ, різниться

70% українців дотримуються принципу "вони не винні" щодо переселенців, які виїхали з зони АТО в інші регіони України

Такі результати соціологічного аналізу Ідентичність громадян України в нових умовах: стан, тенденції, регіональні особливості, проведеного Центром Разумкова.

Таке ж ставлення до тих, хто хотів виїхати на підконтрольну Україні територію, проте не мав такої можливості і залишився жити в окупації (66%), а також до жителів окупованого Донбасу, які не виїхали з зони АТО, однак не підтримують "Л/ДНР" (60%).

Відповідно, 16%, 20% і 23% опитаних підтримують щодо цих категорій українців принцип "зрозуміти і пробачити".

В той же час абсолютна меншість українців (1,5%-3%) підтримують щодо даних категорій принцип "не забудемо, не пробачимо".

Разом з тим, згідно з даними соціологів, дещо інше ставлення українців до тих переселенців, які виїхали з зони АТО в Російську Федерацію.

46% українців вважають їх не винними, 23% респондентів готові "зрозуміти і пробачити", 14% опитаних сповідують принцип "не забудемо, не пробачимо".

Ставлення українців до жителів окупованих територій, які підтримують "Л/ДНР" або брали участь у збройних формуваннях, значно гірше.

Відносна більшість українців не готові пробачити тих жителів окупованих територій Донбасу, які не виїхали з зони АТО і підтримують терористичні організації (40%), а також тих, хто змушений був брати участь у боях проти української армії (37%).

"Зрозуміти і пробачити" ці категорії готові 25 і 27% українців відповідно. 13% і 12% опитаних українців вважають прихильників "Л/ДНР" не винними.

Разом з тим, більшість українців не готові "забути і пробачити тих, хто воював проти сил АТО за власним бажанням (66%), а також катував українських військовослужбовців і мирне населення (72%). "Зрозуміти і пробачити" дані категорії людей готові 10% і 7% респондентів відповідно.

Також наголошується, що найбільше число українців не визначилися зі своїм ставленням до тих, хто підтримували "Л/ДНР" (22%) і були змушені воювати в складі бандитських угруповань (24%).

Масштабне дослідження проводилося з 11 по 23 грудня 2015 року в усіх регіонах країни, за винятком окупованих територій. Було опитано 10071 чоловік, похибка не перевищує 1%.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: