Служба за контрактом в ЗСУ: Генштаб докладно роз'яснив деталі набору і розповів про переваги

30 коментувати
В українську армію набирають контрактників

В українську армію набирають контрактників

В Україні триває набір на службу в рядах української армії на контрактній основі

За даними Міноборони, з початку 2016 року підписали контракти 18,5 тисяч українських військовослужбовців.

Генштаб Збройних сил України детально роз'яснив умови та особливості служби в українських військах.

Терміни підписання контракту

Для проходження військової служби військовослужбовці можуть підписати контракт:

  • на 6 місяців - для осіб, які були звільнені з військової служби з березня 2014 року по теперішній час, а також строковиків та військовослужбовців, покликаних по мобілізації і які відслужили не менше 11 місяців. Після завершення шестимісячного контракту він може бути продовжений за бажанням військовослужбовця на цей чи більший термін. При цьому зазначається, що в разі небажання проходити службу військовий буде гарантованого звільнений без додаткових вимог. У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія шестимісячних контрактів припиняється достроково;

  • на 3 роки - для рядового складу;
  • від 3 до 5 років - для сержантського і старшинського складу;
  • від 2 до 5 років - для офіцерського складу і для кандидатів, яким присвоєно первинне офіцерське звання за результатами підготовки на "військовій кафедрі";
  • на особливий період - до завершення цього періоду (на підставі Указу президента України про оголошення рішення про повну демобілізацію);

У Генштабі уточнили, що всі бажаючі підписати контракт повинні звернутися у військовий комісаріат за місцем проживання і вибрати посаду у відповідності з відкритими вакансіями.

Вимоги до кандидатів

На службу за контрактом в українську армію приймаються громадяни у віці від 18 до 60 років (для жінок – від 18 до 50 років). При цьому у кандидата має бути відсутня судимість за вчинення тяжких злочинів.

Також майбутній військовий повинен мати базову середню освіти і бути придатним до служби за станом здоров'я. Остаточний висновок про придатність кандидата за медичними показаннями може дати тільки військово-лікарська комісія. При цьому ті громадяни, які отримали негативний висновок, можуть пройти повторний медогляд тільки через 5 років.

Особливості служби за контрактом для жінок

Жінки у віці від 18 до 50 років також можуть служити в українських військах. Вони призначаються на такі посади: зв'язку - "телефоніст", "телеграфіст" та інші; тилу - "кухар", "кравець" та інші; медичні - "фельдшер", "медична сестра", та інші; штабу - "діловод", відповідальний виконавець, "бухгалтер".

Також наголошується, що на даний момент Міноборони опрацьовує питання розширення військово-облікових спеціальностей для жінок.

Посади і військові спеціальності на вибір

Кандидатам пропонують в першу чергу посади в бойових військових частинах (підрозділах) Сухопутних військ ЗС України, Високомобільних десантних військ ЗС України, Сил спеціальних операцій, Військово-Морських Сил ЗС України.

Всі кандидати з лютого 2016 направляються військовими комісаріатами виключно в навчальні центри. Відправлення відразу у військові частини неможливе. Разом з тим, бажаючі служити за контрактом можуть звернутися в конкретну військову частину і отримати письмову згоду командира частини для проходження служби за контрактом саме в цій частині.

Матеріальне забезпечення військовослужбовців

У нинішньому році Міноборони істотно збільшило зарплатню українським військовим, відтепер щомісяця українські солдати отримують не менше 7 тисяч грн. Залежно від посади, звання, терміну та місця проходження служби зарплата збільшується.

Також виплачується винагорода всім військовослужбовцям, які виконують свої обов'язки у зоні АТО, незалежно від звання і посади. Військовослужбовці першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 грн. В інших районах АТО - 1200 грн.

Мобілізованим, у разі підписання контракту, також виплачується одноразова винагорода:

  • рядовому складу - вісім мінімальних заробітних плат (11 024 грн станом на квітень 2016);
  • сержантському і старшинському складу - дев'ять мінімальних заробітних плат (12 402 грн станом на квітень 2016);
  • офіцерському складу - десять мінімальних заробітних плат (13 780 грн станом на квітень 2016).

Крім того, у разі переїзду до нового місця служби з одного населеного пункту в інший військові отримують підйомну допомогу.

Соціальні гарантії

Контрактники мають право на збереження робочого місця, посади і середнього заробітку, якщо вони прийняті за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на термін до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації.

Військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства. З цією метою в кожній військовій частині формується фонд службового житла. Відзначається також, що на даний момент проходить узгодження законопроект щодо виплати грошової компенсації за оренду житла особам рядового, сержантського і старшинського складу.

Після завершення першого контракту (в тому числі шестимісячного) , військовослужбовці, які продовжили термін служби, можуть безкоштовно отримати вищу освіту без відриву від військової служби (заочно).


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: