Скнилівська трагедія: Європейський суд з прав людини через 10 років ухвалив рішення по скаргах родичів загиблих

0 коментувати
На Скнилівському аеродромі 27 липня 2002 року під час авіашоу на глядачів упав літак

На Скнилівському аеродромі 27 липня 2002 року під час авіашоу на глядачів упав літак

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення по скаргах родичів загиблих внаслідок катастрофи військового літака на авіашоу в Скнилові у 2002 році

Як пише Європейська правда, на сайті суду опубліковані рішенні у справах "Родина Міхно проти України" а також "Світлана Атаманюк та інші проти України".

Зазначається, що розгляд справи в ЄСПЛ тривав рівно 10 років - скарги родичів загиблих були зареєстровані в ЄСПЛ 30 серпня та 1 вересня 2006 року.

Згідно зі скаргами, родичі загиблих вважали, що держава Україна порушила ст.2 Європейської конвенції з прав людини (право на життя), у якій говориться: "Право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж на виконання смертного вироку суду..."

Як передає ЄП, Страсбурзький суд вирішив, що скарга на державу в даному випадку не є обґрунтованою, оскільки Україна не приховувала даний інцидент та провела повне розслідування катастрофи: "Суд вирішив, що у обох випадках розслідування інциденту було достатньо незалежним, адекватним і швидким, а заявники мали достатній доступ до процесу", - йдеться у повідомленні суду.

Водночас, по одній зі скарг ЄСПЛ знайшов порушення статті конвенції про справедливе відшкодування через те, що родина Міхно довгий час не могла домогтися виплати компенсації від держави, попри рішення національних судів на їх користь. Україна має компенсувати їм 3600 євро та 360 євро на юридичні витрати.

Нагадаємо, на Скнилівському аеродромі під Львовом 27 липня 2002 року під час авіашоу на глядачів упав літак. Унаслідок падіння винищувача Су-27УБ у натовп глядачів загинуло 78 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало близько 250 людей. За кількістю загиблих є найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу.

Подружжя львів’ян Сергій та Тетяна Міхно, а також четверо членів родини Михайлів - Наталя, Андрій та їхні доньки Наталя та Андріана опинилися в епіцентрі катастрофи, що сталася 27 липня 2002 року. Вони загинули на місці.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: