Складено Топ-10 найсумнівніших рішень українських суддів стосовно корупції

0 коментувати
Не виключено, що саме підкуп судді і стає тим чинником, завдяки якому корупціонер отримує м’якіший вирок
Фото: succo via Pixabay

Не виключено, що саме підкуп судді і стає тим чинником, завдяки якому корупціонер отримує м’якіший вирок

Transparency International Україна опублікувала рейтинг найсумнівніших рішень українських суддів стосовно корупційних злочинів

Експерти проаналізували 100 останніх рішень за 368 статтею Кримінального кодексу -  одержання неправомірної вигоди. Як виявилося, лише п'ята частина обвинувачених у хабарництві опиняється за ґратами.

Очолює Топ-10 рішення Києво-Святошинського райсуду Київщини, яким був виправданий голова Віта-Поштової сільської ради, який підозрювався у хабарі 400 тис. грн.

У експертів виникли питання і до виправдального вироку щодо екс-ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника, якого звинувачували у хабарах в 40 і 80 тис. грн. Ірпінський міськсуд Київської області визнав докази проти Мельника недостатніми, щоб присудити йому покаранню ув’язненням.

Виправдальні або іспитові вироки отримували й інші відомі чиновники, які донедавна займали відповідальні посади.

"У листопаді виповниться рік з моменту дострокового виходу з тюрми екс-голови Держфінпослуг Василя Волги. Його справа є дуже показовим прикладом лояльності судів до корупціонерів. Волгу засудили на 5 років за хабар у півмільйона доларів, але злодій відбув лише 2/3 терміну. Приводом для дострокового звільнення стала гарна поведінка в тюрмі та "позитивний приклад засудженим і погане ставлення до злодійських традицій", які він, начебто, демонстрував під час ув'язнення. Утім, навряд чи б ці чесноти стали рятівними для звичайних в’язнів", - впевнений редактор інтернет-видання про судові спори Перша інстанція Федір Орищук.

Юридичні радники ТІ Україна вважають, що у Кримінальному кодексі передбачений дуже широкий спектр покарань за один і той же злочин. Наприклад, за хабар у 60 тисяч гривень злочинцю можуть присудити відносно невеликий штраф, а можуть і посадити за ґрати на 4 роки.

"Не виключено, що саме підкуп судді і стає тим чинником, завдяки якому корупціонер отримує м’якіший вирок", - сказано у прес-релізі.

Антикорупціонери наголосили, що у більшості випадків посадовцям-корупціонерам вдається уникнути тюрми, навіть якщо факт хабарництва повністю доведено. Хабарникам присуджують ув’язнення, але одразу замінюють його іспитовим терміном на підставі ст. 75 Кримінального кодексу. Згідно із законом, ця рятівна стаття не має застосовуватися при корупційних справах. Утім, на цю примітку судді не зважають. А у низці випадків суди взагалі прийняли рішення вважати хабар "доброчинним внеском" або "боргом".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: