Символ дивізії Галичина не заборонений в Україні - В'ятрович

1 коментувати
В символі дивізії Галичина використали зображення лева (геральдичний знак Галичини)
Фото: Volodymyr Viatrovych via Facebook

В символі дивізії Галичина використали зображення лева (геральдичний знак Галичини)

Символ Ваффен СС дивізії Галичина не заборонений ні в Україні, ні в будь-якій іншій країні світу, заявив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

"Це символ Ваффен СС дивізії Галичина. Він не заборонений ані в Україні, ані в інших країнах світу. Його використовують різні ветеранські організації, які легально діють у Великій Британії, США, Канаді та інших країнах", - повідомив він на своїй сторінці в Facebook.

За словами В'ятровича, нацистські окупанти використали в зображенні символу дивізії давній геральдичний знак Галичини – лев, як і для албанської дивізії використали національний символ – орел (теперішній герб Албанії). Він наголосив, що використання елементів галицької символіки було "елементом мобілізаційної кампанії, бажанням німців притягнути на свій бік більше українців".

"На жаль чимало українців повірили німецькій пропаганді, яка говорила про захист їх національних інтересів, і долучилися до військових формувань створених німцями. Вважаю їх ані героями, ані злочинцями, а жертвами війни, які змушені були проливати кров за чужі інтереси", - сказав він.

Голова Інституту національної пам'яті також нагадав, що створена в 1985 році в Канаді спеціальна слідча комісію Дешена прийшла до висновку, що обвинувачення у воєнних злочинах членів дивізії Галичина ніколи не були доведені.

Дивізія СС Галичина була створена за ініціативою німецької окупаційної адміністрації в 1943 році. Українське націоналістичне підпілля проводило агітацію серед молоді не вступати в цю дивізію, щоб не бути німецьким "гарматним м'ясом".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: