Український супутник Січ-2−30 з’явився в базі даних Космічних військ США

16 лютого 2022, 22:58

Інформація про ідентифікацію українського супутника Січ-2−30 з’явилася в базі даних Космічних військ США. Про це повідомив у Facebook народний депутат від Слуги народу, член комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

За словами Грищука, це означає, що з супутником встановили сталий зв'язок і змогли визначити його як один із космічних об'єктів, який до цього мав лише умовну назву.

«У каталозі це космічний об'єкт 51030 з попередньою назвою Object AY. Наразі вже відображається на візуалізації як Sich-2−30 (Sich-2−1)! Таким чином, тривають льотно-конструкторські випробування супутника дистанційного зондування Землі Січ-2−30 (Січ-2−1), які мають завершитися в середині березня», — написав Грищук.

Відео дня

Супутник можна знайти за допомогою сервісу Celestrak. У конструкторському бюро Південне та Національному центрі управління та випробувань космічних засобів наразі не коментували цю інформацію.

13 січня супутник Січ-2−30 вивела на розрахункову орбіту ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX.

Пізніше у КБ Південне заявили, що з супутником не вдалося встановити стійкий зв'язок через «низку зовнішніх факторів, пов'язаних з особливостями кластерного запуску». Але супутнику вдалося самостійно перезавантажитись та поновити роботу в енергоощадливому режимі.

Україна не запускала в космос власну техніку з 2011 року. Супутник Січ-2−30 зібрали ще в 2011 році, але до старту оновили всі комплектуючі.

Цифрові зображення з супутника можуть використовуватись у сільському та лісовому господарстві, картографії, для контролю водних ресурсів, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих, а також у сфері безпеки та оборони «при виявленні протиправних дій», заявили в Офісі президента.

Слухайте подкаст на цю тему
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X