Не змогли встановити стійкий зв’язок. У КБ Південне розповіли про стан українського супутника Січ-2−30 на орбіті

27 січня 2022, 20:42

Український супутник Січ-2−30 самостійно перезавантажився і поновив роботу в енергоощадному режимі після того, як з ним не вдалося встановити стійкий зв’язок. Про це повідомила пресслужба КБ Южне у Facebook.

13 січня супутник вивела на розрахункову орбіту ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX, після цього з ним встановили зв'язок і переконалися, що бортова апаратура працює.

«Низка зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволили встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата», — пояснили в конструкторському бюро.

Відео дня

Супутнику вдалося самостійно перезавантажитись та поновити роботу в енергоощадному режимі, а під час наступних сеансів фахівці не зафіксували відмов бортової апаратури.

Запуск супутника Січ-2−30

У КБ очікують, що протягом одного-двох місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, і орієнтацію можна буде привести до штатної.

Наразі експерти Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом зі спеціалістами КБ Південне забезпечують зв'язок із супутником, аналізують телеметрію і готуються продовжити льотні випробування.

Раніше у росЗМІ з'явилась інформація, що супутник нібито зламався після запуску.

Україна не запускала в космос власну техніку з 2011 року. Супутник Січ-2-30 зібрали ще в 2011 році, але до старту оновили всі комплектуючі.

Цифрові зображення з супутника можуть використовуватись у сільському та лісовому господарстві, картографії, для контролю водних ресурсів, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих, а також у сфері безпеки та оборони «при виявленні протиправних дій», заявили в Офісі президента.

Слухайте подкаст на цю тему
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X