Щороку Україну залишає мільйон громадян. Які вакансії та де пропонують заробітчанам
Щороку близько одного мільйона українців залишають країну, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін. За його оцінкою, така тенденція найближчим часом не зміниться. Про це – у сюжеті Радіо НВ.
“У нас катастрофічна ситуація - мільйон українців виїжджають щороку. На жаль, ця тенденція найближчим часом збережеться. Сьогодні у Польщі, як ми вважаємо, це 1 млн 400 тис. українців. У Вроцлаві, кажуть, поляків і українців не 50/50, а 30/70”, - зауважив Клімкін.
Куди пропонують їхати на заробітки
Здебільшого українці їдуть за кордон працювати та осідають у країнах ближнього зарубіжжя, але багато хто у пошуках кращого життя їде ще далі в Європу чи США.
У Польщі українці мають найнижчу європейську заробітну плату
Країни ближнього зарубіжжя активно залучають на роботу українських працівників, розповіла HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна. Передусім у робочій силі, за її словами, зацікавлені Польща, Чехія, Словаччина, Німеччина.
“Зараз у нас 2 тис. вакансій. Лідером країн є Польща, на другому місці - Німеччина. Далі Чехія, Словакія, Литва, Ізраїль. Ті ж професійні сфери - виробництво, логістика, персонал для дому для людей із мінімальним досвідом, з мінімальним знанням мови. Трошки айтішніків, медсестер, лікарів, зварювальників, водіїв-далекобійників. Решта - підробітки. Тут ситуація не змінюється і буде залишатися такою найближчий час”, - розповіла HR-експерт.
Сезонна міграція
Найбільш приваблива країна за умовами залучення українських працівників - Польща, додала вона. Проте там, за її словами, українці мають найнижчі в Європі зарплати. Середня зарплата, яку українці отримують у Польщі, 500-700 євро. У Словаччині та Чехії, як розповіла Пашкіна, ця сума сягає вже тисячі євро.
Чому у Польщі зростає дефіцит робочих рук і що це означає для українських заробітчан
Працювати за кордон дійсно виїжджає чимало українців, зазначив завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії НАН України Олексій Позняк. Проте більшість з них повертаються. Суттєва частина міграції, за словами експерта, має короткостроковий період: люди виїжджають на сезонні чи разові роботи. Але останнім часом залишають країну висококваліфіковані кадри.
За якісними параметрами у деяких спеціальностях вже відчувається брак фахівців в Україні, зазначив Позняк.
За даними Державної міграційної служби України, постійно за кордоном працюють понад 3 млн 200 тис. українських громадян. Близько дев'яти мільйонів українців щороку виїжджають за кордон на сезонні роботи.