Щороку Україну залишає мільйон громадян. Які вакансії та де пропонують заробітчанам

5 вересня 2018, 11:16

Щороку близько одного мільйона українців залишають країну, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін. За його оцінкою, така тенденція найближчим часом не зміниться. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

“У нас катастрофічна ситуація - мільйон українців виїжджають щороку. На жаль, ця тенденція найближчим часом збережеться. Сьогодні у Польщі, як ми вважаємо, це 1 млн 400 тис. українців. У Вроцлаві, кажуть, поляків і українців не 50/50, а 30/70”, - зауважив Клімкін.

Відео дня

Куди пропонують їхати на заробітки

Здебільшого українці їдуть за кордон працювати та осідають у країнах ближнього зарубіжжя, але багато хто у пошуках кращого життя їде ще далі в Європу чи США.

У Польщі українці мають найнижчу європейську заробітну плату

Країни ближнього зарубіжжя активно залучають на роботу українських працівників, розповіла HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна. Передусім у робочій силі, за її словами, зацікавлені Польща, Чехія, Словаччина, Німеччина.

“Зараз у нас 2 тис. вакансій. Лідером країн є Польща, на другому місці - Німеччина. Далі Чехія, Словакія, Литва, Ізраїль. Ті ж професійні сфери - виробництво, логістика, персонал для дому для людей із мінімальним досвідом, з мінімальним знанням мови. Трошки айтішніків, медсестер, лікарів, зварювальників, водіїв-далекобійників. Решта - підробітки. Тут ситуація не змінюється і буде залишатися такою найближчий час”, - розповіла HR-експерт.

Сезонна міграція

Найбільш приваблива країна за умовами залучення українських працівників - Польща, додала вона. Проте там, за її словами, українці мають найнижчі в Європі зарплати. Середня зарплата, яку українці отримують у Польщі, 500-700 євро. У Словаччині та Чехії, як розповіла Пашкіна, ця сума сягає вже тисячі євро.

Чому у Польщі зростає дефіцит робочих рук і що це означає для українських заробітчан

Працювати за кордон дійсно виїжджає чимало українців, зазначив завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії НАН України Олексій Позняк. Проте більшість з них повертаються. Суттєва частина міграції, за словами експерта, має короткостроковий період: люди виїжджають на сезонні чи разові роботи. Але останнім часом залишають країну висококваліфіковані кадри.

За якісними параметрами у деяких спеціальностях вже відчувається брак фахівців в Україні, зазначив Позняк.

За даними Державної міграційної служби України, постійно за кордоном працюють понад 3 млн 200 тис. українських громадян. Близько дев'яти мільйонів українців щороку виїжджають за кордон на сезонні роботи.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X