Що буде з освітою в Україні: Гриневич назвала пріоритети МОН

0 коментувати
Лілія Гриневич розповіла про те, над чим працюватиме її відомство
Фото: Bogdan Bortakov via Facebook

Лілія Гриневич розповіла про те, над чим працюватиме її відомство

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала пріоритетні напрямки діяльності відомства у 2016 році

Як повідомили у МОН, перший пріоритет - дерегуляція і дебюрократизація системи управління освітою. Це стосуватиметься питань ліцензування і акредитації вищих, середніх та дошкільних навчальних закладів.

Міністр наголосила на нагальній потребі спрощення ліцензування дошкільних навчальних закладів.

"Сьогодні ми маємо кризу у системі дошкілля - черги до дошкільних установ і водночас - надзвичайно забюрократизована процедура відкриття приватних навчальних закладів", - сказала вона.

Гриневич повідомила, що наразі досягнуто погодження з усіма міністерствами нових санітарно-епідеміологічних умов для дошкільних та середніх навчальних закладів, що сприятиме зняттю частини бюрократичних вимог для відкриття приватних дошкільних навчальних закладів.

"Важливим питанням також є автоматизація процесу ліцензування навчальних закладів, з максимально прозорим публічним висвітленням процесу ліцензування", - підкреслила Гриневич.

Другий пріоритет - оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти.

"Ми повинні навчити наших дітей використовувати знання і вміння, які вони отримали, для вирішення повсякденних життєвих ситуацій", - пояснила міністр.

Як повідомила Гриневич, до 1 вересня будуть переглянуті навчальні програми початкової школи, а також дев’ятого класу, для якого у наступному році мають друкуватися підручники. Окрім цього, у Міністерстві триває робота над розробкою нового алгоритму створення та закупівлі шкільних підручників.

Третій пріоритет - модернізація професійно-технічної освіти. Професійно-технічні навчальні заклади планується перевести на обласний рівень управління, а також міст обласного значення.

Гриневич повідомила, що у пропозиціях до нового проекту закону Про професійну освіту передбачаються фінансування професійно-технічної освіти з кількох джерел. Зокрема, субвенція на здобуття загальної середньої освіти, державне замовлення на гостродефіцитні спеціальності національного значення, а також регіональне замовлення, спрямоване на задоволення потреб регіонального ринку праці. Також розглядається джерело галузевого замовлення, що може здійснюватися міністерствами, інституціями або приватним бізнесом.

Четвертий пріоритет - продовження імплементації Закону України Про вищу освіту та впровадження нових стандартів змісту вищої освіти.

П'ятий пріоритет - у науковій сфері. Це проведення аудиту науково-інноваційної системи України, перші результати якого мають бути готові до кінця 2016 року.

"Аудит відбувається у межах програми Горизонт-2020. Його результати дозволять нам визначити, як далі розвиватись науковій сфері", - зазначила Гриневич.

Також до цього напрямку належить питання створення Національної ради з питань науки і технологій, що змінить систему управління наукою, зробить її прозорою.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: