Шабунін назвав злам системи е-декларування фальсифікацією нардепів

0 коментувати
Депутати використали тестовий ключ, отриманий нібито не просто в Мережі, а виданий Акредитованим центром сертифікації ключів Державного підприємства Українські спеціальні системи (ДП УСС), що входить до структури Держспецзв'язку
Фото: espreso.tv

Депутати використали тестовий ключ, отриманий нібито не просто в Мережі, а виданий Акредитованим центром сертифікації ключів Державного підприємства Українські спеціальні системи (ДП УСС), що входить до структури Держспецзв'язку

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що хакерського зламу системи електронного декларування доходів не було, натомість народні депутати його зімітували, використавши тестовий ключ, виданий Держспецзв'язком. Про це він написав у своєму блозі

Голова Центру протидії корупції заявив, що система, яка працює в тестовому режимі, захищена від зламів, та була протестована незалежними тестувальними компаніями. 

"Система, попри те, що працює в режимі дослідної експлуатації, тобто – тестовому режимі, захищена від зламів – зовнішнього проникнення. Система була протестована незалежними тестувальниками, зокрема Прайсвотерхаузкуперз. Недоліки, які були знайдені під час тестування, були виправлені розробником. Цьому є документальні підтвердження", - зазначив він.

Натомість депутати, за твердженням Шабуніна, ввели неправдиві дані декларації в систему, використавши тестовий ключ, який видає спеціалізоване підприємство, що належить до структур Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, і який неможливо отримати простому користувачеві.

"Тестовий ключ для авторизації в системі депутатам видали в Акредитованому центрі сертифікації ключів Державного підприємства Українські спеціальні системи – державній установі, де розміщені сервери з самою системою є-декларацій. Акредитований центр при ДП УСС не роздає ці тестові ключі просто так, їх неможливо отриимати он-лайн. Нагадаю, саме ДП УСС впала в енергетичний колапс напередодні запуску системи е-декларування і ледь не зірвала весь процес", - написав він.

Шабунін також зазначив, що введену депутатами фальшиву декларацію, Нацагентство із запобігання корупції не вважали б справжньою, так як вона підписана тестовим ключем. Справжня заповнена декларація буде скріплюватися цифровим підписом особи.

Нагадаємо, 19 серпня народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник заявили про експеримент зі зломом бази електронних декларацій хакерами-волонтерами, в ході якого хакери розмістили в базі даних фальшиву декларацію від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки. 


2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

У свою чергу, Національне агентство по запобіганню корупції залишив у силі своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

Незважаючи на це, з понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.

Пізніше у РНБО не виключили, що зрив запуску програми е-декларування міг бути умисним.

В представництві Європейського Союзу в Україні та в посольствах країн-членів ЄСзаявили, що запуск е-декларування в тестовому режимі є контрпродуктивним.

Після такої заяви ЄС, міністр закордонних справ Павло Клімкін вислови надію, що до кінця серпня захищена система електронного декларування буде запущена.



Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: