Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення

23 лютого, 07:10
3492
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення - фото

Наталя Кравчук / НВ

Міла Драпуля впевнена, що її обличчя з підкачаними губами стало більш виразним

Паризькі губи, азіатські вилиці та бразильські сідниці сьогодні отримують тисячі українок, готових на все заради моди і досконалості, пише журнал НВ.

Естетична медицина в країні перестала бути привілеєм мільйонерів і пішла в маси.

Вічна молодість у головах

"Роблю супергубки! Будь-яка форма можлива", - рекламує свої послуги на сервісі безкоштовних оголошень OLX.ua лікар-косметолог Тетяна Рейнолдс. За акцією губи від Рейнолдс, яка веде прийом прямо у себе вдома, обійдуться в 2,5 тис. грн - удвічі дешевше, ніж у клініках естетичної хірургії.

На акційні ціни пацієнти злітаються як бджоли на мед: буває, що за день Рейнолдс підправляє форму губ відразу десятьом співвітчизницям.

Ринок подібних послуг експерти називають зростаючим: за їхніми оцінками, на серйозну пластичну операцію сьогодні зважуються не менше 3 тис. українців на рік, а тих, хто вдається до менш радикальних втручань - наприклад, "надуває" губи, за найскромнішими підрахунками, десятки тисяч на рік. Косметична процедура, яку нещодавно могли собі дозволити тільки дружини, подруги та дочки багатих співвітчизників, тепер стала фактично народною.

Міф, що ви назавжди повинні застигнути на позначці "молодість", сьогодні міцно оселився в головах

Популярності коригування зовнішності посприяло зниження цін на послуги естетичної медицини, визнають фахівці. Наприклад, якщо раніше нові силіконові груди обходилися в середньому в $10 тис., то тепер це задоволення коштує вдвічі менше. Менш радикальні операції ще дешевші.

"Зростання конкуренції змушує боротися за клієнта і за допомогою якості своїх послуг, і за допомогою певного демпінгу", - пояснює особливості ринку Андрій Якобчук, пластичний хірург клініки Гармонія.

У свою чергу звернутися до фахівців співгромадян підштовхує панування ейджизму в суспільстві. "Міф, що ви назавжди повинні застигнути на позначці "молодість", сьогодні міцно оселився в головах, - пояснює психоаналітик Леся Матвєєва хід думок деяки співвітчизників. - Якщо ж ви наважитеся старіти і не ховати свої зморшки під покровом ботокса, вам обов'язково за це дорікатимуть".

Інстаграмне обличчя

37-річна Міла Драпуля вперше вдалася до уколів краси шість років тому. Тоді це було швидше з інтересу, ніж за потребою. А тепер Драпуля регулярно робить ін'єкції в чоло, носогубні складки та підкачує губи.

"Риси обличчя у мене великі - високе чоло, вилиці, ленінське підборіддя - губи на цьому тлі губилися, - самокритично розмірковує про свою зовнішність киянка. - А коли вони підколоті, обличчя стає виразнішим".

Драпуля визнає, що робить все це заради відображення в дзеркалі, і взагалі, покращувати себе - природна потреба кожної жінки, вважає вона.

Останнім часом шлях до вдосконалення за допомогою шприца або скальпеля українки все частіше починають мало не з 18 років. Однак кістяк клієнтської бази естетичних та пластичних хірургів складають трохи старші жінки - років тридцяти. Серед них Анна Добриднєва, 34-річна співачка, у минулому - солістка групи Пара Нормальних, яка регулярно робить уколи краси.

"Підтримувати "свої 20" з кожним роком стає все легше, - радіє новаціям в області естетичної медицини Добриднєва. - Було б великим злочином цим не користуватися".

Як у казці про Коника-Горбунка, хочуть стрибнути в котел і вистрибнути молодими

І ще одна свіжа тенденція: майже третину пацієнтів клінік, що займаються продовженням молодості, складають чоловіки. І це, як правило, вже більш заможні клієнти.

"Вони, як у казці про Коника-Горбунка, хочуть стрибнути в котел і вистрибнути молодими, красивими, веселими - без нависаючих повік, зайвого жиру та з круговою підтяжкою обличчя", - говорить Якобчук.

В Олександра Кліща, естетичного хірурга клініки New life clinic, теж чимало клієнтів серед чоловіків. Зазвичай їх приводять дружини, які пройшли омолодження самі і хочуть бачити поруч посвіжілих чоловіків.

Клієнтами Олександра Кліща є також українські політики
Клієнтами Олександра Кліща є також українські політики / Фото: Олександр Медведєв / НВ

А головний запит сьогодні у клієнтів незалежно від статі - максимальна природність. Наприклад, якщо раніше жінки зважувалися на маммопластику, то замовляли відразу третій-четвертий розмір грудей, а зараз найчастіше просять реінкарнувати свій рідний, розповідають пластичні хірурги.

Серед пацієнтів Кліща багато бізнесменів і політиків з гучними іменами, які люблять повертатися з відпустки через його кабінет: так простіше створювати ілюзію, що набута краса і молодість особи - ефект відпочинку, а не роботи естетичного хірурга.

Ростислав Валіхновський, віце-президент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів (ВАПРЕХ) і власник клініки власного імені, пояснює прагнення заможних українців виглядати молодше світовою модою на здоровий спосіб життя.

"Доведено, що красиві люди отримують кращі посади і більші зарплати, зовнішність відкриває всі двері", - переконаний він.

Сьогодні в моді у клієнтів незалежно від статі - максимальна природність

Хоча серед пацієнтів Валіхновського чимало тих, хто на початку розквіту пластичної хірургії в Україні захопився збільшенням губ, вилиць, молочних залоз, сідниць, видаленням ребер, а тепер просить "повернути все, як було".

Не у всіх лікарів є художнє почуття смаку і баланс сприйняття. Такі колять пацієнтам, за словами Якобчука, губи-вареники або ставлять у молочні залози невідповідні імпланти.

"Перетворюють нормальних дівчат на порнографічні карикатури", - хмуриться Якобчук.

Бразильські сідниці

Ще кілька днів і Тетяна Салтановська зможе зняти післяопераційну пов'язку з носа. 21-річна уродженка Косова шість днів тому перенесла ринопластику - цю операцію їй зробив у своїй клініці доктор Валіхновський. Дівчина лягла під ніж вимушено - після двох травм, отриманих у дитинстві, і невдало проведених операцій її носова перегородка скривилася та з'явилися проблеми з диханням.

Ростислав Валіхновський і його пацієнтка Тетяна Салтановська - їй зробили ринопластику за медичними потребами
Ростислав Валіхновський і його пацієнтка Тетяна Салтановська - їй зробили ринопластику за медичними потребами / Фото: Наталя Кравчук / НВ

Саме для операцій такого роду і потрібна пластична хірургія, впевнений Валіхновський. Сліпо слідувати моді - ризикована справа, попереджає він. Наприклад, сучасні конкурси краси найвищого рівня виключають участь дівчат, які вдавалися до послуг естетичних хірургів.

"Це говорить про те, що світова спільнота вже перехворіла цим", - вважає доктор.

Утім, статистика говорить про інше. За даними Міжнародного співтовариства естетичної пластичної хірургії ISAPS, таких процедур у світі не меншає, і США - світовий лідер за їхньою кількістю: майже кожна п'ята така процедура проводиться в Америці, де в 2017 році їх було проведено 4,3 млн. Причому чимала частина (1,1 млн) припала на ін'єкції ботокса.

Згідно зі звітом ISAPS, до п'ятірки найбільш затребуваних процедур у світі входять збільшення грудей, ліпосакція (видалення жиру), хірургія повік і абдомінопластика (відновлення естетичних пропорцій живота).

І хоча США - світовий лідер за кількістю естетичних процедур, сьогодні стандарти краси і відповідно моду задає Південна Америка, особливо Бразилія, відома культом ідеального тіла. У професійних колах вважається, що найсильніші школи пластичної хірургії знаходяться саме там.

Наприклад, один з останніх трендів, які прийшли з Бразилії, - бразильська попа, тобто великі круглі сідниці.

"Спочатку ця мода прийшла в США, а звідти "попова інфекція" поширилася по всьому світу", - розповідає Якобчук, у якого вже з'явилися перші клієнтки із запитом на стегна, як у Кім Кардаш'ян.

Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу НВ - №6 від 21 лютого 2019 року

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською