СБУ заблокувала поставки в Україну небезпечного дитячого дієтичного харчування

1 коментувати
Експертиза виявила у даних препаратах завищений більше ніж у 10 разів рівень свинцю та кадмію
Фото: patients.org.ua

Експертиза виявила у даних препаратах завищений більше ніж у 10 разів рівень свинцю та кадмію

За поданням Служби безпеки України Міністерство охорони здоров'я відмовилось від придбання продуктів спеціального дієтичного харчування для хворих дітей російського виробництва, яке є небезпечним для здоров'я

Як повідомили в СБУ, правоохоронці ініціювали проведення фаховою установою з контролю якості лікарських засобів експертизи препаратів дієтичного (лікувального) харчування для дітей хворих на фенілкетонурію Тетрафен/Нутриген та Афенілак російського виробництва.

Експертиза виявила у даних препаратах завищений більше ніж у 10 разів порівняно із гранично допустимим рівень свинцю та кадмію, що призводило до численних побічних реакцій, а також до погіршення стану здоров'я у хворих дітей.

Повідомляється також, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі застосувало проти російського постачальника та українського імпортера небезпечних препаратів спеціальні санкції у вигляді тимчасового призупинення зовнішньоекономічної діяльності.

На даний час органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України вирішують питання щодо заборони до обігу в Україні небезпечних для здоров’я дітей, хворих на фенілкетонурію, препаратів дієтичного (лікувального) харчування російського виробництва.


Довідка. Фенілкетонурія - спадкова генетична хвороба, яка за умови відсутності лікування, призводить до розумової відсталості. Єдине лікування - дієтотерапія, що повинна виконуватись від перших днів дитини, тоді ураження мозку не відбудеться. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: