СБУ встановила причетність ПВК Вагнера до знищення Іл-76 на Донбасі та штурму Дебальцевого
"Чим займалася група Вагнера... збиття Іл-76 із нашими десантниками на борту, штурм аеропорту Луганська... штурм Дебальцевого", - сказав він на брифінгу 7 жовтня, передає Інтерфакс-Україна.
За словами глави СБУ, в операції зі знищення літака ЗСУ Іл-76 з українськими військовослужбовцями та штурмі луганського аеропорту брали участь 72 найманці ПВК Вагнера, із них убито 15 осіб. "Ми знаємо по іменах кожного", - сказав Грицак.
- Читайте також: Ті, що вижили в Дебальцевому. Українські воїни, які дивом вирвалися з оточення, через рік розповідають, як це було
У штурмі Дебальцевого, за даними спецслужби, брали участь 205 бойовиків Вагнера, з яких 51 особа загинула. Ще 36 найманців Вагнера загинули на лінії розмежування в зоні АТО.
Грицак зазначив, що вперше діяльність групи Вагнера було зафіксовано 21 травня 2014 року. За його словами, на сьогодні встановлено 1578 членів ПВК Вагнера. Із них 1350 осіб воюють в Сирії (в районі провінцій Латакія та Хомс).
При цьому, як наголосив Грицак, СБУ має інформацію про участь 277 найманців Вагнера як у військових діях на Донбасі, так і в Сирії, 67 з них загинули.
- Читайте також: Путін нагороджує держнагородами найманців "неіснуючої" ПВК Вагнера, які воювали в Україні та Сирії
"Цей проект дозволяє російським політикам впевнено говорити, що їх там немає або ми їх туди не посилали", - сказав глава СБУ.
Він наголосив, що Україна вважає членів ПВК Вагнера бійцями збройних сил Російської Федерації.
Згідно з неофіційною інформацією, ПВК Вагнера було створено підполковником запасу Дмитром Уткіним (Вагнер).
Найманці цієї терористичної групи брали участь, зокрема в окупації Криму та частини Донбасу.
Крім того, Міноборони РФ використовує їх в Сирії для виконання низки завдань, серед іншого з метою зменшення цифр офіційних втрат російської армії.
Водночас в Росії найманство є кримінальним злочином. Утім, ні найманців, які беруть участь у бойових діях в Сирії, ні тих, хто воює на Донбасі, Кремль не карає.