СБУ встановила причетність ПВК Вагнера до знищення Іл-76 на Донбасі та штурму Дебальцевого

7 жовтня 2017, 15:53
Служба безпеки України встановила причетність приватної військової компанії Вагнера на чолі з Дмитром Уткіним до знищення Іл-76 на Донбасі, штурму аеропорту в Луганську та подій у Дебальцевому Донецької області, заявив глава СБУ Василь Грицак 

"Чим займалася група Вагнера... збиття Іл-76 із нашими десантниками на борту, штурм аеропорту Луганська... штурм Дебальцевого", - сказав він на брифінгу 7 жовтня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За словами глави СБУ, в операції зі знищення літака ЗСУ Іл-76 з українськими військовослужбовцями та штурмі луганського аеропорту брали участь 72 найманці ПВК Вагнера, із них убито 15 осіб. "Ми знаємо по іменах кожного", - сказав Грицак.

У штурмі Дебальцевого, за даними спецслужби, брали участь 205 бойовиків Вагнера, з яких 51 особа загинула. Ще 36 найманців Вагнера загинули на лінії розмежування в зоні АТО.

Грицак зазначив, що вперше діяльність групи Вагнера було зафіксовано 21 травня 2014 року. За його словами, на сьогодні встановлено 1578 членів ПВК Вагнера. Із них 1350 осіб воюють в Сирії (в районі провінцій Латакія та Хомс).

При цьому, як наголосив Грицак, СБУ має інформацію про участь 277 найманців Вагнера як у військових діях на Донбасі, так і в Сирії, 67 з них загинули.

"Цей проект дозволяє російським політикам впевнено говорити, що їх там немає або ми їх туди не посилали", - сказав глава СБУ.

Він наголосив, що Україна вважає членів ПВК Вагнера бійцями збройних сил Російської Федерації.


Згідно з неофіційною інформацією, ПВК Вагнера було створено підполковником запасу Дмитром Уткіним (Вагнер).

Найманці цієї терористичної групи брали участь, зокрема в окупації Криму та частини Донбасу.

Крім того, Міноборони РФ використовує їх в Сирії для виконання низки завдань, серед іншого з метою зменшення цифр офіційних втрат російської армії.

Водночас в Росії найманство є кримінальним злочином. Утім, ні найманців, які беруть участь у бойових діях в Сирії, ні тих, хто воює на Донбасі, Кремль не карає.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X