СБУ оприлюднила списки найманців ПВК Вагнера

7 жовтня 2017, 18:32
Служба безпеки України оприлюднила дані найманців російської військової компанії Вагнера, які беруть участь у військових діях на Донбасі та в Сирії

Як повідомили у прес-центрі СБУ, наразі встановлено 1570 імен та установчих даних бойовиків ПВК Вагнера, у тому числі тих, хто загинув на території України.

За даними спецслужби, до групи Вагнера входять понад п’ять тисяч осіб. Зазвичай, це колишні спецназівці, ГРУшники, десантники, які проходять підготовку на базі ГУ ГШ Міністерства оборони Росії. Переважна більшість з них є громадянами РФ.

Відео дня

Також СБУ оприлюднила переговори керівника ПВК Вагнера Дмитра Уткіна з посадовцями РФ. "Цей проект російських спецслужб дозволяє кремлівським політикам впевнено казати на публіку та міжнародній спільноті фрази "их там немає" чи "ми їх туди не відправляли", ‒ наголосив голова СБУ Василь Грицак.


Нагадаємо, що СБУ встановила причетність ПВК Вагнера на чолі з Дмитром Уткіним до знищення Іл-76 на Донбасі, штурму аеропорту в Луганську та подій у Дебальцевому Донецької області.

Слідчі СБУ вже підготували повідомлення про підозру керівнику ПВК Вагнера Дмитру Уткіну.


Згідно з неофіційною інформацією, ПВК Вагнера було створено підполковником запасу Дмитром Уткіним (Вагнер).

Найманці цієї терористичної групи брали участь, зокрема в окупації Криму та частини Донбасу.

Крім того, Міноборони РФ використовує їх у Сирії для виконання низки завдань, серед іншого з метою зменшення цифр офіційних втрат російської армії.

Водночас в Росії найманство є кримінальним злочином. Утім, ні найманців, які беруть участь в бойових діях в Сирії, ні тих, хто воює на Донбасі, Кремль не карає.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X