Савченко в суді детально розповіла про події дня, коли її захопили в полон

0 коментувати
Савченко дає свідчення в суді

Савченко дає свідчення в суді

У понеділок, 1 лютого, у Донецькому суді Ростовської області розпочався допит української льотчиці Надії Савченко

Про це повідомляє адвокат Савченко Микола Полозов.

Виступаючи в суді, Савченко розповіла про бій 17 червня 2014 року та про те, як отримала поранення.

Льотчиця розповіла, що в добровольчому батальйоні Айдар перебувала у відпустці, продовжуючи формально перебувати у вертолітному полку в Бродах. Вона підкреслила, що у неї не було бойових вильотів і що вона ніколи не стріляла по людям з вертольота.

За її словами, ввечері 16 червня за нею приїхала сестра, щоб забрати її з розташування батальйону Айдар в Київ. Вона зібрала речі в рюкзаки й склала їх у машину сестри. Вранці 17-го червня вони повинні були їхати в Київ.

17 червня вранці бійці Айдара піднялися по тривозі. В 6:45 приїхали на рубіж №1 біля міста Щастя, а далі - на рубіж №2 в районі висоти Весела гора, де Савченко залишила машину і рухалася далі пішки. Після закінчення бою, близько 9 ранку, Савченко вирішила рухатися убік Луганська, так як повідомили, що БТРи були підбиті.

Після цього Савченко побачила кількох українських військових. Намагаючись додзвонитися, Савченко вийшла на дорогу, де отримала поранення в руку. Їй вдалося зв'язатися з комбатом, якому вона розповіла про те, що по обидва боки дороги знаходяться окопи бойовиків. Також Савченко вдалося додзвонитися сестрі, яка в цей час проїжджала неподалік, намагаючись знайти Надію Савченко.

Рухаючись далі, Савченко опинилася на польовій дорозі, де, за її словами, на неї вийшов "сепаратист з позивним Шатун". Після цього її взяли в полон.

Вона підкреслила, що була без рюкзака і без драбини, як стверджує звинувачення. Рюкзак та інші речі пізніше дістали з автомобіля сестри Савченко.

Протягом 10 хвилин полону її речі були розграбовані. Після цього Савченко завантажили в багажник автомобіля, а бойовик з позивним Кеп кілька разів вдарив її прикладом автомата. Савченко відвезли в Луганськ. За її словами, дорога зайняла близько 20 хвилин: 10:35 вони виїхали і в 11:00 вже були в Луганську.

Після цього льотчицю допитував так званий глава ЛНР Ігор Плотницький. Савченко підкреслила, що і Плотницький, і бойовики, зокрема, Громов і Карякін, неодноразово говорили льотчиці, що її перевезуть у Росію.

Савченко показала намальовані карти і на них пояснювала хід подій 17 червня.

Нагадаємо, 25 січня Донецький міський суд відмовив у клопотаннях адвокатів льотчиці Надії Савченко 11 разів.

21 січня фахівець з мобільного зв'язку Андрій Іванов довів, що Савченко не могла знаходитися в Стукаловій Балці, як стверджує слідство Росії. Однак суд відмовився долучити висновки Іванова до матеріалів справи.

27 січня Савченко намалювала схеми, що відображають події дня, коли вона потрапила в полон.

Надія Савченко насильно утримується в Росії після викрадення в червні 2014 року в районі Луганська.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: