Сакварелідзе: Реформа ГПУ здійснювалася за проектом заступника глави АП Януковича

30 березня 2016, 16:27
860
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сакварелідзе: Реформа ГПУ здійснювалася за проектом заступника глави АП Януковича - фото

Сакварелідзе: При реформі прокуратури виникли проблеми, але це не провал

Давід Сакварелідзе перед звільненням з органів прокуратури відповів на звинувачення голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна в провалі реформи прокуратури. Зокрема, в тому, що не відбулося якісного оновлення її рядів: 84% керівників місцевих прокуратур - старі кадри

"Я не чарівник, щоб помахом чарівної палички все поміняти. Але ми зрушили справу з мертвої точки. Ще кілька років тому ніхто не міг подумати, що конкурсним відбором за допомогою тестів за короткий період часу можна було скоротити більше 4 тис. працівників, залишивши кращих. Сьогодні 16% осіб серед районних міських прокурорів жодного разу не займали керівні посади в прокуратурі. На певному етапі виникли проблеми, але це не провал", - сказав Сакварелідзе в інтерв'ю НВ.

Головна проблема, на думку Сакварелідзе, полягає в тому, що реформувати прокуратуру взялися за проектом Андрія Портнова, заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича. Він хоч і писав свій проект разом з європейцями, але робив це в інтересах правлячих тоді еліт, переконаний Сакварелідзе. Наприклад, прописали, що не можна за хабар взяти людину під варту, єдина міра запобіжного заходу, передбачена в таких випадках, – застава. Також людині, який погоджується дати свідчення, не можна нічого запропонувати натомість - наприклад, скостити термін.

Ідеальним сценарієм для очищення прокурорського відомства в Україні було б включення в кваліфікаційно-дисциплінарну комісію представників професійних американських, європейських і канадських прокурорів, вважає Сакварелідзе. Вони і будуть приймати кадрові призначення в сфері прокуратури. Однак для цього треба поміняти закон, але головне — подолати опір.

"Виникає аргумент: вони не знають українського законодавства. А їм і не треба знати. Їм потрібно просто не піддатися впливу і приймати об'єктивні рішення щодо конкретних кадрів. І крапка", - сказав Сакварелідзе.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України 29 березня повідомила про звільнення заступника генпрокурора Давіда Сакварелідзе, якого називають членом "грузинської команди реформаторів". Його звинуватили в грубому порушенні правил прокурорської етики, втручанні у службову діяльність іншого прокурора, невиконання своїх обов'язків та неналежне їх виконання.

Сакварелідзе ці звинувачення відкидає і називає своє звільнення розправою за боротьбу з корупцією.

Останнє інтерв'ю Давида Сакварелідзе в статусі заступника генпрокурора України читайте в новому номері журналу Новое Время - №12 від 1 квітня 2016 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською