Сакварелідзе назвав зловживання на ОПЗ

0 коментувати
Сакварелідзе заявив, що ОПЗ зобов'язали взяти непотрібний кредит у 5 млрд гривень

Сакварелідзе заявив, що ОПЗ зобов'язали взяти непотрібний кредит у 5 млрд гривень

Прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе повідомив про хід розслідування кримінального провадження про зловживання на ОПЗ

"Прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зловживань службовими особами ПАТ Одеський припортовий завод, а саме продажу продукції підприємства за значно заниженими цінами", - сказано в повідомленні Сакварелідзе на його сторінці у Facebook.

Сакварелідзе повідомив, що ОПЗ розпорядженням уряду від 03.12.2014 Про заходи щодо стабілізації роботи ПАТ ОПЗ зобов'язали отримати у Державному ощадному банку України кредит на суму 5 млрд гривень.

За ці кошти підприємство зобов'язали закупити за стовідсотковою передоплатою природний газ у НАК Нафтогаз України.

Як зазначає Сакваредлізде, гроші у подальшому перерахували в РФ для купівлі сировини.

"З допитів посадових осіб публічного акціонерного товариства випливає, що підприємство на той момент мало кошти для придбання природного газу в обсягах, необхідних для ведення господарської діяльності, і не мало потреби у позиці. Незважаючи на це, ПАТ Одеський припортовий завод сплатило відсотки за непотрібним кредитом на суму близько 700 млн. гривень, які доцільно було б направити на розвиток підприємства", - наголосив прокурор.

Прокуратура також встановила, що Фонд держмайна України ввів до складу керівництва заводу і наділив повноваженнями управляти фінансовою і зовнішньоекономічною діяльністю осіб, які раніше не мали відношення до його діяльності.

"Згодом саме вони уклали з новими іноземними фірмами низку договорів про продаж продукції за цінами, що не відповідають ринковим. У тому числі 22 жовтня 2015 року укладено договір з австрійською фірмою про переробку давальницької сировини (толінгу)", - сказано в повідомленні Сакварелідзе.

За словами прокурора, ці дії призвели до недоотримання ОПЗ прибутку, що може спричинити зниження його інвестиційної привабливості і, відповідно, його вартості у випадку можливої приватизації. Сакварелідзе також повідомив, що досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 9 грудня прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе заявив, що під час обшуку на Одеському припортовому заводі (ОПЗ) прокуратура вилучила важливі документи, які можуть привести до чиновників Кабінету міністрів.

Обшуки на ОПЗ відбулися 20 листопада.

21 листопада перший заступник директора Одеського припортового заводу (ОПЗ) Микола Щурик заявив про те, що необхідно провести незалежну перевірку підприємства.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: