Сайт Миротворець розкрив персональні дані журналістів, акредитованих у "ДНР" і "ЛНР"

11 травня 2016, 11:41
Директор Інституту масової інформації Оксана Романюк повідомила у Facebook, що сайт волонтерського центру Миротворець оприлюднив персональні дані близько 5 тисяч журналістів з акредитацією в так званих "ДНР" і "ЛНР"

Зазначимо, що сайт пов'язаний з народним депутатом, радником голови МВС Антоном Геращенком.

За словами Романюк, там названі як працівники українських ЗМІ, так і зарубіжні кореспонденти, у тому числі і всесвітньо відомих видань.

Відео дня

Вона вважає, що таким чином хакери сайту Миротворець завдали реального удару по іміджу України відразу на декількох рівнях.

"Деякі надрозумні депутати вже закликають вішати їх на стовпах, а деякі такі ж розумні диванні патріоти вже почали дзвонити з прокльонами", - написала Романюк.

Вона зазначила, що тільки в 2014 році вісімдесят журналістів, українських і зарубіжних, були затримані в Донбасі і пройшли через тортури.

"Їх пронизували спицями, ламали руки, ноги, ребра, ґвалтували, били, кололи наркотики. Тому що, вони працювали на українські ЗМІ, або на незалежні закордонні. І - уявіть - у багатьох з них були акредитації тієї сторони! Я бачила журналістів після цих тортур. На що вони були схожі. І я вважаю, що справжні, а не мальовані патріотами повинні бути глибоко вдячні за те, що люди ризикували своїм життям, і завдяки їм світ дізнався про присутність російських військових на тій стороні", - зазначила Романюк.

Журналіст Мирослава Гонгадзе підкреслила, що через публікацію особистих даних журналістів Україні можуть загрожувати позови. Більше того, Комітет захисту журналістів у Нью-Йорку вже готує заяву з цієї ситуації.

"Неприпустимі дії щодо публікації даних журналістів. Грубе порушення норм про нерозголошення особистих даних журналістів. Тільки що дзвонили з Комітету Захисту Журналістів у Нью-Йорку, готують заяву. Хто тепер з іноземних журналістів ризикне поїхати в зону бойових дій. Просто обурливо", - розповіла Гонгадзе.

У зв'язку з цією ситуацією журналісти виступили із спільною заявою. Наводимо повний текст мовою оригіналу.

Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків, та співробітників сайту "Миротворець", які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію в самоназваних "ДНР/ЛНР", назвавши їх людьми, які "співпрацюють з терористами".

Під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об'єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Зокрема, саме завдяки їхній роботи, стало відомо, з кого складається батальйон "Восток", про злочини Мотороли та іншіх бойовиків, про постачання російської зброї, та багато інших важливих фактів.

Саме ці журналісти дали інформацію для проведення якісного розслідування про падіння малазійського Боїнга влітку 2014 року, а їхні матеріали про керівних осіб окупованих територій лягли в основу багатьох розслідувань та аналітичних матеріалів.

Ми особливо наголошуємо, що акредитація не означає і ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. Акредитація - це форма захисту і безпеки журналіста.

Нагадуємо, що, за даними українських та міжнародних медіа-організацій, тільки у 2014 році у полоні бойовиків побували майже 80 журналістів, українських і закордонних, багато з яких зазнали тортур. Акредитація була єдиним, хоч і мінімальним, механізмом захисту журналістів від тортур чи потрапляння в полон.

Після звинувачень у "роботі на терористів" та оприлюднення персональних даних, номерів телефонів та емейлів журналістів, їм почали телефонувати та писати з погрозами, а від деяких українських політиків уже пролунали заклики вважати цих журналістів "ворогами України" і взагалі закрити їм можливість працювати.

Подібне ставлення до журналістів є прямим порушенням української Конституції, Закону України "Про захист персональних даних", порушенням Європейської конвенції прав людини, і є ганебним і абсолютно неприйнятним в цивілізованій і нетоталітарній державі, якою є Україна.

Ми вимагаємо від сайту "Миротворець" негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані відповідних журналістів.

Ми звертаємося до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією.

Ми також звертаємся до української влади, правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку.

Оксана Романюк, Репортери без кордонів (Україна)

Севгіль Мусаєва, Українська правда

Андрiй Куликов, Громадське радiо

Катерина Сергацкова, Hromadske.tv

Наталя Гуменюк, Hromadske.tv

Настя Станко, Hromadske.tv

Ангелiна Карякiна, Hromadske.tv

Алла Кошляк, Hromadske.tv

Iрина Славинська, Громадське радiо

Iгор Бурдига, freelance-журналiст

Павел Казарин, Радіо Свобода

Ксенiя Туркова, радiо Вести

Отар Довженко, Школа журналiстики УКУ

Аліса Сопова, The New York Times (Україна)

Павел Каныгин, Новая газета

Анна Немцова, The Daily Beast, Foreign Policy, Politico

Simon Ostrovskiy, Vice News

Gulliver Gragg, France 24

Cristopher Miller, former Mashable

Stephane Siohan, freelance-journalist

Pawel Pieniążek, freelance-journalist

Piotr Andrusieczko, Gazeta Wyborcza, Nowa Europa Wschodnia

Антон Елащук, freelance-журналiст

Анастасiя Магазова, Deutsche Welle

Noah Sneider, The Economist

Сергій Мокрушин, Hromadske.tv

Віталій Атанасов, документаліст

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X