Російський омбудсмен відвідала українських моряків у СІЗО Лефортово

13 лютого, 04:27
891
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російський омбудсмен відвідала українських моряків у СІЗО Лефортово - фото

ombudsmanrf.org

Москалькова стверджує, що українці забезпечені всім необхідним

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відвідала в СІЗО Лефортово українських моряків, затриманих 25 листопада 2018 року російськими прикордонниками в Керченській протоці.

"12 лютого уповноважений з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова спільно з віце-президентом Європейського інституту омбудсмена незалежним міжнародним експертом Ніною Карпачовою відвідала в СІЗО Лефортово українських військових моряків", - повідомляє прес-служба відомства.

Москалькова стверджує, що українські моряки забезпечені повноцінним харчуванням, теплим одягом і утримуються "в чистих, теплих камерах площею 8 метрів по двоє з іншими ув'язненими".

Російський омбудсмен також запевняє, що українці мають можливість отримувати кореспонденцію і додаткові посилки від родичів і без обмежень зустрічатися з українськими консулами і адвокатами.

"Ув'язнені знаходяться під постійним медичним наглядом, в повному обсязі забезпечені необхідними лікарськими препаратами", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється також, що Москалькова обговорила з керівництвом СІЗО "питання про необхідність продовження лікування і дообстеження моряків і в цивільних медичних закладах Москви, і висловила надію на те, що найближчим часом це питання буде вирішено позитивно".

Нагадаємо, російські силовики захопили два малих артилерійських броньованих катери Бердянськ і Нікополь та рейдовий буксир Яни Капу і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України, поранення отримали три українські моряки.

Росія наполягає, що українські військові кораблі порушили держкордон при переході з Чорного моря в Азовське море. Підконтрольний Кремлю суд Криму заарештував всіх захоплених моряків до 24 січня 2019 року. 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив усім 24 термін утримання під вартою до квітня.

Російська сторона ставить їм "незаконний перетин держкордону", за що їм загрожує до шести років позбавлення волі. Офіційний Київ вважає їх військовополоненими.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі в міжнародних водах Чорного моря.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською