Російське агентство описало сценарій передачі Савченко Україні, який суперечить позиції Києва

2 коментувати
Надія Савченко була викрадена і доставлена в Росію

Надія Савченко була викрадена і доставлена в Росію

Російське агентство Інтерфакс з посиланням на джерело в юридичних колах, повідомило, що захоплена українська льотчиця Надія Савченко може розраховувати на видачу Україні. Однак описана умова суперечить позиції Києва і світового співтовариства

За словами співрозмовника видання, це питання нібито може бути підняте після того, як закінчиться суд над Савченко.

"Це передбачено нормами Конвенції про передачу засуджених до позбавлення волі для подальшого відбування покарання", - сказало джерело.

Конвенція держав-учасників СНД, куди входять і Росія, і Україна, була підписана в Москві 6 березня 1998 року.

"Згідно з цим документом, прохання про передачу засудженого може виходити від нього самого, його близьких родичів, законного представника, адвоката, а також від держави винесення вироку (Росії) і держави можливого виконання вироку (України)", - сказало джерело.

За його словами, видача може бути здійснена за умови набрання чинності вироку суду, наявності клопотання про передачу, письмової згоди засудженого, а також згоди обох країн.

"Крім цього, Конвенція свідчить, що діяння, за яке засуджений громадянин, карається позбавленням волі в обох державах, а на момент отримання прохання про передачу невідбутий строк укладення становить не менше шести місяців", - сказав співрозмовник агентства.

Водночас, зазначив він, передача засудженого не здійснюється, якщо покарання не може бути виконане на території приймаючої сторони внаслідок закінчення строку давності або на іншій підставі, передбаченій законодавством цієї держави, а також якщо ця процедура може завдати шкоди інтересам будь-якої з договірних країн. Зі свого боку Україна неодноразово підкреслювала, що справа Савченко сфабрикована. З цього випливає неприйнятність для Києва описаного джерелом сценарію. Україну в цьому питанні підтримує світове співтовариство: у Держдепі суд над Савченко назвали лицемірним, а Євросоюз закликав звільнити українську льотчицю.

Крім цього, Конвенція не передбачає видачі засудженого, якщо їм не відшкодований збиток, нанесений злочином.

У повідомленні Інтерфаксу сказано, що агентство поки не має в своєму розпорядженні коментаря щодо такого сценарію розвитку ситуації з боку компетентних органів Росії та України, а також родичів та представників Савченко.

Нагадаємо, льотчиця Надія Савченко була викрадена і доставлена в Росію під час участі в бойових діях проти проросійських терористів в Донбасі. Російська влада це заперечує, заявляючи, що вона нібито причетна до вбивства журналістів з РФ. Зокрема, в Росії українці загрожує 25 років ув'язнення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: