Результати перевірки е-декларування засекретили від українців - Transparency International

0 коментувати
Transparency International оскаржуватиме рішення Нацдержслужби
Фото: radiodialogue.com

Transparency International оскаржуватиме рішення Нацдержслужби

Національне агентство України з питань державної служби наклало гриф Для службового користування на довідку з результатами перевірки дій посадовців Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) щодо запуску системи електронного декларування статків чиновників

Про це свідчить відповідь Нацдержслужби на інформаційний запит голови правління Transparency International Україна Андрія Марусова, повідомили в організації.

Правозахисники зазначили, що за дорученням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Нацдержслужба мала провести службову перевірку. Результати перевірки були направлені до Кабінету міністрів 19 серпня.

При цьому в рамках перевірки Нацдержслужба направляла листи до Держспецзв’язку та НАЗК із проханням надати інформацію. Однак дізнатися про її результати громадськість не може через гриф Для службового користування.

На думку старшого аналітика TI Україна Олександра Калітенка, втаємничення результатів перевірки є безпідставним з низки причин. "Запит стосувався результатів перевірки. Згідно із законом України Про доступ до публічної інформації обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої є необмежений (ч.7 ст.6 Закону). Простіше кажучи, чиновники Нацдержслужби могли надати суспільству документ із загальними висновками перевірки, викресливши із листа Держспецзв’язку інформацію з обмеженим доступом", - зазначив Калітенко.

Також, за його словами, для обґрунтування втаємничення Нацдержслужба зобов’язана провести так званий трискладовий тест: врахувати, чи завдасть розголошення істотної шкоди інтересам національної безпеки, територіальної цілісності, громадського порядку і з’ясувати, чи може шкода від оприлюднення інформації переважити суспільній інтерес.

Тому Transparency International Україна оскаржуватиме рішення Нацдержслужби і наполягатиме на оприлюдненні результатів перевірки, оскільки "суспільний інтерес до результатів перевірки значно перевищує гіпотетичну шкоду від їхнього оприлюднення".

Нагадаємо, 1 вересня глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) Корчак Наталія повідомила про успішний запуск системи електронного декларування активів чиновників.

2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила в сертифікації комплексу збору й обробки електронних декларацій.

Незважаючи на це, з 15 серпня система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: