Reuters дізналося подробиці кібератаки на українські об'єкти енергетики

5 січня 2016, 10:09
У грудні проти українських компаній – постачальників електроенергії було скоєно низку кібератак, які були спрямовані на виведення підприємств з ладу.

Як повідомляє Reutes, мова йде про Прикарпаттяобленерго та ще кілька компаній.

"Хоча Прикарпаттяобленерго була єдиною українською компанією з постачання електроенергії, яка заявила про збої в роботі, подібні шкідливі програми були виявлені в мережах ще як мінімум двох інших підприємств", - розповів Роберт Ліповський, старший дослідник шкідливого програмного забезпечення компанії ESET, яка обслуговувала українські підприємства.

Відео дня

У той же час він не уточнив, про які саме компанії йде мова.

Разом з тим, за даними експертів комп'ютерної безпеки з Trend Micro і iSight Partners, атака на Прикарпаттяобленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання.

"Вперше ми маємо доказ і можемо пов'язати шкідливу програму і конкретний збій у роботі системи", - підкреслив дослідник Trend Micro Кайл Вілойт.

Відзначається також, що хакери отримали доступ до мереж і встановили програму KillDisk, здатну видаляти і перезаписувати файли.

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України попередила спробу російських спецслужб вразити комп'ютерні мережі об'єктів енергетичного комплексу України. У Росії ніяк не прокоментували дану інформацію.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X