Репортери без кордонів засудили вимогу ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ

18 лютого, 19:56
430
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Репортери без кордонів засудили вимогу ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ - фото

ГПУ

Репортери без кордонів розкритикували дії ГПУ

Міжнародна правозахисна організація Репортери без кордонів засудила вимогу ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ.

Про це сказано у повідомленні організації в Twitter.

"Напередодні виборів здається, що зазіхати на захист джерел інформації стало звичайною справою в Україні", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що міжфракційне об'єднання Єврооптимісти підтримало НВ.

Раніше, суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції НВ та до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк.

Відповідну судове постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо НВ не надасть запитувану слідчими інформацію, видання чекає обшук.

Розслідування Генпрокуратури, в рамках якого суд виніс своє рішення, стосується статті «Діамантова дочка». У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця в Великобританії.

У серпні 2018 го той же Печерський райсуд надав Генпрокуратурі доступ до дзвінків з мобільного, листуванні та даними про місцезнаходження Христини Бердинських, ще одного журналіста-розслідувача НВ, за півтора року.

26 вересня Апеляційний суд частково задовольнив скаргу Бердинских на це рішення і повернув її справу до Печерського суду. Там воно потрапило до все того ж судді Карабань, який починаючи з 12 листопада тричі переносив його розгляд. Наступна спроба призначена на 6 травня.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською