Радбез: Росія завершила в Донбасі формування ударного угруповання за лекалами Ваффен-СС

2 коментувати
Росіяни завершили в Донбасі створення потужного сухопутного з'єднання, основу якого складають два армійських корпуси

Росіяни завершили в Донбасі створення потужного сухопутного з'єднання, основу якого складають два армійських корпуси

В РНБО відзначають, що протягом літа 2015 року відбулися кардинальні зміни в характері російської участі у військових діях в Донбасі, йдеться в повідомленні відомства  

Зокрема, за словами глави РНБО Олександра Турчинова, тепер Збройним силам України протистоять не змішані угруповання бойовиків і солдатів ЗС РФ, як раніше, а структуровані підрозділи регулярної армії Росії.

"На окупованій території Донбасу військовим керівництвом РФ завершено створення потужного сухопутного з'єднання, основу якого складають два армійських корпуси, підготовлені до проведення активних наступальних дій", - повідомив він.

Особливість формування і функціонування цих армійських корпусів (до 35 тисяч чоловік) дуже схожа на апробовану під час Другої світової війни керівництвом нацистської Німеччини модель дивізій Ваффен-СС, які формувалися, як правило, за етнічною чи релігійною ознакою з іноземців-добровольців і не входили до складу Вермахту (ВС Німеччини).

"Командний склад цих ваффен-дивізії становили німецькі кадрові офіцери СС, а добровольців з окупованих країн приймали в якості гарматного м'яса рядовими, або на нижчі військові посади", - йдеться в повідомленні.

За даними української сторони, керівництво та забезпечення 1-го і 2-го армійських корпусів здійснюється спеціально створеним 12-м командуванням резерву Південного округу ЗС РФ, штаб якого розташований у Новочеркаську Ростовської області.

"Основні командні і штабні посади в цих армійських корпусах займають російські кадрові офіцери. Рядовий склад корпусів складається до 40% жителів окупованої території Донецької і Луганської областей, а також з контрактників і найманців з Росії, які отримали бойовий досвід під час військових дій на Сході України і в гарячих точках РФ", - зазначив Турчинов.

Додатково на окупованій території знаходиться військовий резерв у складі 21 тактичної групи ЗС РФ, чисельністю понад 9 тис. осіб. Крім цього, на східному кордоні України сконцентровані ще 53 тактичні групи Збройних сил РФ  чисельністю 50,5 тис. осіб, резюмував глава Радбезу.

Раніше у відомстві Турчинова зафіксували активізацію інженерних підрозділів ЗС РФ в Донбасі - таким чином, формується військова інфраструктура для забезпечення перекидання додаткових підрозділів російських військ на окуповану територію України для їх бойового застосування.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: