Рада прийняла в першому читанні закон про запровадження в Україні 12-річної школи та підвищення зарплат вчителям

5 коментувати
Рада зробила крок до введення 12-річної школи в Україні

Рада зробила крок до введення 12-річної школи в Україні

Верховна Рада 6 жовтня прийняла в першому читанні закон Про освіту, який нівелює закон від 1991 року: зміни запроваджують в Україні 12-літню повну загальну середню освіту, підвищення мінімальної зарплати вчителям до 4,4 тисяч грн, а також вводиться поняття "освітній округ" та "опорна школа"

Сьогоднішній законопроект №3491-д в разі його прийняття в цілому визнає таким, що втратив силу закон "Про освіту" 1991 року і запроваджує навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти (для початкового та профільної середньої освіти – з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року.

Повна середня освіта складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яка виходить в гімназії; профільну середню освіту тривалістю 3 роки, яке входить в ліцеї або заклади професійної освіти.

Навчання в школі діти зможуть починати в 6 або 7 років.

Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти пропонується оцінювати шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування. Для учнів же молодшої школи воно здійснюватиметься тільки з метою моніторингу.

Пропонується встановити мінімальну зарплату вчителя на рівні 3-х мінімальних (зараз - 4 тис. 350 грн)

Законопроект 3491 також передбачає введення посади освітнього омбудсмена в Україні. Його головним завданням стане забезпечення належних умов реалізації права на освіту. В його обов'язки увійде розгляд скарг, поданих учнями і студентами, їх батьками, законними представниками, а також педагогами і науковцями.

Крім того, документ передбачає можливість організації державно-приватного партнерства у сфері освіти на підставі договорів і може передбачати спільне фінансування установ освіти.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що вже з наступного року зарплати українським вчителям підвищать на 30%, що закладено в бюджеті-2017.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: