Рада посилила відповідальність за керування авто у стані сп'яніння

3 коментувати
Покарання за керування авто у стані сп'яніння істотно посилили
Фото: autocentre.ua

Покарання за керування авто у стані сп'яніння істотно посилили

Верховна Рада України істотно збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів

Як повідомляється на сторінці Верховної Ради у Twitter, за це рішення проголосували 243 депутати.У супровідних документах до законопроекту на сайті Ради зазначається, що в перший раз за водіння у стані сп'яніння передбачається покарання у вигляді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян (10 тисяч 200 грн - ред.) і позбавлення прав терміном на один рік.

Попередній закон передбачає за таке ж правопорушення штраф у розмірі 200 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян або позбавлення прав на термін від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

Повторне таке правопорушення протягом двох років передбачає штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів (20 тисяч 400 грн – ред.) та позбавлення права керування транспортним засобом на три роки.

За аналогічне правопорушення втретє протягом п'яти років передбачається штраф у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних податків мінімумів доходів громадян (40 800 грн - ред.) і позбавлення прав на 10 років.

Крім того, вживання водієм після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських засобів, виготовлених на їх основі (крім призначених лікарем або тих, що входять в офіційний склад аптечки) передбачає штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн) і позбавлення прав на три роки або позбавлення прав на три роки у поєднанні з адміністративним арештом на 15 діб.

Аналогічне покарання передбачене за вживання алкоголю і наркотичних засобів після зупинки на вимогу поліцейського і до проведення медогляду уповноваженою особою з метою встановлення стану сп'яніння.

Затримання водія у стані алкогольного сп'яніння двічі протягом одного року передбачає позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до десяти років з оплатним вилученням транспортного засобу.

Нагадаємо, 31 травня Рада проголосувала за законопроект, що збільшує відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів у першому читанні.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: