Рада дозволила створювати в зоні відчуження заповідники для проведення наукових досліджень

1 коментувати
Рада дозволила створювати в зоні відчуження об'єкти природно-заповідного фонду для досліджень

Рада дозволила створювати в зоні відчуження об'єкти природно-заповідного фонду для досліджень

Верховна Рада України внесла зміни до низки законів, якими врегулювала особливості землекористування, спеціального водокористування, здійснення містобудівної діяльності на території зони відчуження і безумовного відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції

Законопроект №4437 Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи 14 липня підтримали 234 народних депутати, передає Інтерфакс-Україна.

До цього вся наукова інформація та результати наукових досліджень, отримані в зоні радіоактивного забруднення навколо ЧАЕС, вважалися спадщиною України. Вони могли бути використані лише з дозволу Кабінету міністрів України. Тепер така норма законодавства виключена.

Згідно з новим законом, на території навколо ЧАЕС може здійснюватися науково-технічна діяльність, проведення наукових досліджень для визначення ступеня впливу іонізуючого випромінювання на людину та екологічні системи, шляхів мінімізації наслідків такого впливу.

З цією метою в зоні відчуження можуть створюватися території та об'єкти природно-заповідного фонду.

Нагадаємо, 26 квітня повідомлялося, що президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Раніше міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявляв, що хотів би бачити Чорнобильську зону відчуження не меморіалом, а унікальним майданчиком для проведення технічних експериментів і наукових досліджень.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: