"Путін - мій особистий ворог". Про що писав і говорив знайдений мертвим журналіст Щетинін

7 коментувати
Олександр Щетинін: Все моє життя ми бігли або ховалися від насильства
Фото: jtimes.ru

Олександр Щетинін: Все моє життя ми бігли або ховалися від насильства

НВ наводить цитати зі статей, блогів та інтерв'ю російського журналіста Олександра Щетиніна, якого знайшли мертвим у його квартирі в Києві 28 серпня

Багато років я є категоричним противником нинішньої фашистської диктатури в Росії. Путін - мій особистий ворог. Я завжди вірив, що диктатуру ми зможемо перемогти, а Росія буде вільною.

Моє рішення про відмову від російського громадянства і заява, що я прошу надати мені українське, це був протест проти війни, розв'язаної Росією, а більшою мірою, напевно, протест проти позиції російських громадян, які дивляться цей зомбоящик, вірять у ці новини.

Це війна абсолютно нового типу. Коли журналісти виступають навідниками у гранатометників та командують військовими операціями, мені здається, це дуже незвичайне ноу-хау. З цим ніхто ще не стикався.

Журналісти дуже щільно в цю систему включені, і вони відіграють іноді вирішальну роль. Тобто вирішують навіть не стільки терористи... Дуже незвичайний симбіоз "журналістики" і терористів з автоматами.

Реформи проводити складно, бо йде війна, і вона розв'язана спеціально, щоб реформи не проводилися. Не проведена люстрація, дуже багато проблем з тим, що старі люди залишилися і в економіці, і в ЖКГ, наприклад. Не переможена корупція. Війна, Україна змушена воювати.

Але стовідсоткове досягнення Майдану в тому, що ЗМІ України стали вільними. Тут дуже багато думок, у тому числі критичних щодо Майдану, до президента Порошенка. Тут ЗМІ вільні, йде вільна дискусія на будь-які теми. Я вважаю, що українські ЗМІ зараз найвільніші у світі.

Це було дивно, що за кілька днів люди змогли організувати свою державу, яка чітко працювала, без жодної запинки (Майдан). При цьому там був дивний спокій і дивовижні світлі люди.

Я дуже боюся подібних подій в Росії, оскільки, якщо щось подібне почнеться, то це буде не Майдан, а це буде та сама Луганда, тобто Донецька та Луганська області, де зараз бандити і злочинці зі зброєю бродять по регіону, грабують людей.

Я розмовляю з дуже багатьма людьми зі сходу України, саме зі сходу, а не південного сходу, тому що все нормально в Одесі, у Миколаєві, все нормально у Херсоні, не нормально тільки в Донецькій і Луганській областях. Якщо б не було інтервенції, а це пряма інтервенція Росії, то нічого б не було і там. І навіть в Криму, якби не були введені війська, то навряд чи вдалося б провести якийсь референдум. Або він був би такий самий карикатурний, як референдуми, які пройшли в Донецькій і Луганській областях. Без інтервенції не було б нічого, і Україна вже займалася реформами.

Я чекаю найближчим часом справжньої втечі з Росії творчих, активних, мислячих людей. І це буде результат навіть не такий, який був під час Громадянської війни або після революції, коли люди йшли в еміграцію в Париж, Шанхай, Стамбул, але вони завжди збиралися повернутися назад, коли Росія, Радянський Союз будуть вільними. А зараз багато хто готовий їхати назавжди.

Все моє життя ми бігли або ховалися від насильства. Але від професійних гвалтівників не втечеш. Тепер вже влада Путіна разом з 86 відсотками "встають з колін" продовжують ґвалтувати мою країну Україну - і мене разом з нею. За насильство вони в будь-якому разі дадуть відповідь, ці "86 відсотків".

А я, загалом, завжди говорив, що "вати" в Києві і після Майдану - не менше 15-20%. Тільки зараз бути "ватником" не в тренді, ось вони і мовчать - не висовуються поки особливо.

Не будемо займатися пропагандою - завтра Янукович до нас повернеться, а Путін проведе парад на Хрещатику і натовпи київських "ватників" будуть його зустрічати радісними криками і вигуками. Хочете цього? Будьте чистоплюями й надалі.

Я зустрів тут, у Києві, в Україні, така кількість прекрасних людей, що абсолютно не шкодую про втрачених в Росії.

Для зміни влади в Росії потрібно, щоб у центр Москви вийшов хоча би 1 млн осіб незадоволених і протестувальників.

Як влаштована зараз російська журналістика? ... Потрібно ходити по різних політичних інстанціях, в адміністрацію президента, до керівників і власників галузевих монополій і нашіптувати: "А давайте я добре про вас напишу? А давайте я буду "мочити" ворогів? А давайте я без докорів совісті збрешу, вигадаю історію на порожньому місці та опублікую? А ви мені за це заплатите! А якщо ви мені не заплатите, я буду "мочити" вже вас.

Коли потрібно було "мочити" вже Україну і українців, я відмовився, зробив свій вибір. Тепер совість моя чиста. А роботи в Києві, цієї чесної журналістики, більш ніж достатньо.

Військові злочинці і Путін особисто повинні і будуть покарані, а ми давайте просто жити кожен своїм життям. Ми різні і дійсно, "ніколи ми не будемо братами", так давайте просто залишимось людьми. Кожен у своїй країні. Без злоби в серці.

Використано матеріали сайту Новий Регіон


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: