«Путін виявився фриком». Військовий аналітик Ігаль Левін — про окультність диктатора, тіньову армію Кремля та допомогу Україні від Ізраїлю

18 липня, 09:18
Ексклюзив НВ
Ігаль Левін (Фото:Yasya Miha/Facebook/Ігаль Левін)

Ігаль Левін (Фото:Yasya Miha/Facebook/Ігаль Левін)

Військовий експерт та офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін в інтерв'ю Радіо НВ розповів, як може допомогти Україні його країна, що він думає про окультність диктатора Володимира Путіна і навіщо Кремль отримав тіньову армію.

https://www.youtube.com/watch?v=_H4EfIiqMa8

— Президент США вже відвідав Ізраїль та зустрівся з нинішнім, тимчасовим прем'єр-міністром Яїром Лапідом. Преса писала, що під час візиту Байден попросив Лапіда поставити Україні зброю. У фінальному комюніке нічого про це не йшлося. Що це означає? Нам не варто чекати від Ізраїлю зброї чи можливі якісь таємні домовленості?

Відео дня

— Якщо навіть будуть передані якісь складні системи ійськове обладнання Ізраїль і так постачає), наступальне озброєння, це відбудеться неофіційно. Ніхто не скаже, що Ізраїль передав, ми просто побачимо це в Україні.

— Чому неофіційно?

— В Індонезії, Філіппінах, десь там засвітилися танки Меркава. Це вперше, на мою думку, в історії, коли їх кудись продали. Угода про продаж Меркави з’явилася 2014 року, вісім років тому. І держава, куди їх продали, не розголошувалась Ізраїлем.

Це типовий почерк Ізраїлю: він такі речі робить зазвичай тихо, не помпезно.

А з огляду на ситуацію, що в нас велика гаряча війна, масштабу Другої світової війни, то тим більше. У Європі востаннє така війна була за часів Другої світової.

Мені здається, що швидше за все так і буде. Але я не виключаю варіантів більш широкої та відкритої підтримки.

Ще все залежить від того, які політсили переможуть. У нас будуть вибори…

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X