Провокації РФ: СБУ назвала храми, які планувала атакувати ФСБ

19 лютого, 12:54
1189
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Провокації російських спецслужб проти культових споруд, спрямовані на дискредитацію української влади, повинні були торкнутися шести областей.

Про це свідчить документ, оприлюднений Службою безпеки України.

Зокрема, мова йде про Волинську, Чернігівську, Одеську, Донецьку, Львівську та Запорізьку області.

На Волині ФСБ РФ планувала організувати атаки на храм Миколи Чудотворця, костел у Маневичах, каплицю Вознесіння Господнього у Горохові, костел Пресвятого серця Ісуса Христа та Луцьку релігійну громаду прогресивного іудаїзму.

У Чернігівській області провокації збиралися влаштувати проти синагоги у Чернігові, Свято-Вознесенського храму і костелу Апостолів Петра та Павла у Ніжині.

В Одеській області готували напади на Болгарську Свято-Георгіївську церкву у Білгороді-Дністровському, храм Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, церкву Григорія Просвітителя і одеську синагогу.

У Донецькій області - на Свято-Успенську Святогірську лавру, синагогу у Маріуполі, храм Святого Різдва Богородиці у селі Бугас і церкву Георгія Побідоносця у селищі Сартана.

У Львівській області провокації РФ планувалися проти Вірменського кафедрального собору Успіння пресвятої Богородиці, а у Запорізькій - проти католицького собору Бога Отця Милосердного, костелу Різдва пресвятої Діви Марії і громади святого отця Піо Харківсько-Запорізької єпархії римо-католицької церкви.

Нагадаємо, раніше глава СБУ Василь Грицак розповів, що провокації з нападами на культові споруди в Україні організували з окупованих територій Донбасу і узгоджували з російськими спецслужбами.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською