Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом публікації персональних даних журналістів

0 коментувати
Прокуратура кваліфікувала публікацію даних журналістів як перешкоджання професійній діяльності
Фото: ru.tsn.ua

Прокуратура кваліфікувала публікацію даних журналістів як перешкоджання професійній діяльності

Прокуратура Києва заявила про відкриття кримінального провадження за фактом публікації персональних даних журналістів

Про відкриття провадження повідомляється на сайті прокуратури.

"..на одному з інтернет-ресурсів невідомі особи оприлюднили персональні дані журналістів, які нібито отримували акредитацію у так званих ЛНР та ДНР. Зазначені дії призвели до негативних наслідків, зокрема надходження погроз журналістам у зв’язку з виконанням ними професійної діяльності", - сказано в повідомленні прокуратури.

Зазначається також, що відомості за даним фактом кваліфіковані у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ч. 1 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Досудове розслідування у даному провадженні проводитиме поліція Києва, процесуальне керівництво здійснює прокуратура міста Києва.

Нагадаємо, раніше сайт Миротворець опублікував базу даних понад 4 тисяч журналістів, які отримали акредитацію в так званих ДНР та ЛНР. Серед них є багато журналістів західних ЗМІ та України. База також містить особисті контактні дані журналістів.

Оприлюднення цих даних анонсував радник голови МВС Антон Геращенко.

У зв'язку з цією ситуацією журналісти виступили із спільною заявою, у якій висловили обурення публікацією цієї бази даних та закликали українську владу та правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження за фактом порушення закону про захист персональних даних і здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку.

Повідомлялося також, що голова відділу Східної Європи і Центральної Азії міжнародної правозахисної організації Репортери без кордонів Йоганн Бір заявив, що українській владі необхідно невідкладно притягнути до відповідальності осіб, які оприлюднили особисті дані українських та зарубіжних журналістів, акредитованих при так званих ДНР та ЛНР.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів