Профільний комітет Ради схвалив законопроект про реструктуризацію зовнішнього боргу

2 коментувати
Законопроект вводить визначення

Законопроект вводить визначення "державного деривативу"

У вівторок, 15 вересня, комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності схвалив урядовий законопроект про внесення змін у закон Про цінні папери та фондовий ринок №3057, щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні, передає Інтерфакс-Україна.

Виступаючи на засіданні, голова підкомітету з цінних паперів та фондового ринку Павло Різаненко зазначив, що цей законопроект є документом технічного характеру, тому підкомітет рекомендував розглянути його в парламенті за спрощеною процедурою.

"Суть законопроекту - це внесення змін до закону Про цінні папери і фондовий ринок, згідно з якими впроваджується визначення "державний дериватив". Передбачається, що емісія цих деривативів є частиною бюджетного процесу і не підлягає регулюванню Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку, а також, що рішення про розміщення державних деривативів приймається згідно з бюджетним кодексом. Ці зміни, хоча вони вносяться в закон, будуть мати одноразове застосування, це (державний дериватив) не стандартний інструмент", - пояснив Різаненко.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що Кабінет міністрів після остаточного узгодження і оформлення пропозиції про реструктуризацію єврооблігацій направить одночасно всім їх власникам, у тому числі і власникам так званих "російських" дворічних єврооблігацій на 3 млрд дол.

27 серпня голова Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Крім списання 20% заборгованості, Київ також домовився про продовження термінів погашення на чотири роки і встановив новий купон в розмірі 7,75% по паперах з усіма термінами обігу.

Відразу ж після новин про успішну операцію Російська Федерація в особі російського міністра фінансів Антона Сілуанова заявила, що не буде брати участь в реструктуризації боргу України.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав Росію, яка єдина з країн відмовилася вітати домовленості України з кредиторами про реструктуризацію боргу, що передбачають списання 20% основної суми, наслідувати приклад комітету кредиторів.

Однак Росія навідріз відмовилася приєднуватися до рішення міжнародного клубу кредиторів про списання частини боргу України.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: