Прокуратура розслідує підроблення техзвітів, яке могло призвести до ядерного викиду в Харкові

0 коментувати
Несправність обладнання могла призвести до ядерного викиду

Несправність обладнання могла призвести до ядерного викиду

Харківська місцева прокуратура № 2 за матеріалами УСБУ в області  почала кримінальне провадження за фактом підроблення технічних документів для електричного обладнання для безпеки ядерної установки, у разі несправності якого міг би статися ядерний викид

Керівник місцевої прокуратури Євген Жицький заявив, що виявлено підробку звітів про проведення вимірювань та випробувань електричного обладнання для безпеки систем ядерної установки, сказано в повідомленні на сайті прокуратури Харківської області.

Зазначається, що проект реалізовувався у Харкові на базі одного з національних наукових центрів (ННЦ) в рамках угоди між ННЦ, ТОВ та іноземною лабораторією.
З метою проведення комплексних вимірювань та випробувань електричного обладнання товариство залучило двох суб’єктів господарювання. 

У своїх звітах залучені суб'єкти господарювання зазначили, що всі необхідні роботи виконані і обладнання відповідає нормативам.

Однак, як заявив Жицький, "встановлено, що працівники фірм навіть не заходили на територію наукового центру для проведення робіт".

Крім того, частина електрообладнання, яке за звітом проходило випробовування  на території ННЦ, насправді перебувало в цей час на повірці у метрологів.

"Таким чином, не проводячи вимірювань та випробувань, суб’єкти господарювання внесли у звіт неправдиві відомості про справність обладнання", - підсумував Жицький.

Нагадаємо, 17 листопада повідомлялося, що на Запорізькій АЕС спрацювала система захисту, один з енергоблоків відключили.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: